Dr Henryk Woś odwołany z funkcji p.o. prezesa DANKO Hodowla Roślin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@agropolska.pl
29-06-2016,18:00 Aktualizacja: 30-06-2016,18:01
A A A

O takiej decyzji poinformował nas Karol Tylenda, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych. Powodem dymisji był fakt zatajenia przez dr. Henryka Wosia faktu dyscyplinarnego zwolnienia z Hodowli Roślin Strzelce w zeszłym roku.

Dr Henryk Woś pełnił swoją funkcję od początku zeszłego tygodnia w miejsce odwołanego dr. Karola Marciniaka. Przypominamy, że równo tydzień temu jako pierwsi i jak na razie jedyni, napisaliśmy o całej sprawie. Jednocześnie zwróciliśmy się do rzecznika prasowego ANR Witolda Strobla z prośbą o wyjaśnienie czy prezesowi ANR nie przeszkadza fakt dyscyplinarnego zwolnienia dr. Henryka Wosia w poprzednim miejscu zatrudnienia?
Wczoraj dowiedzieliśmy się, że dziś do południa dr Henryk Woś dostał czas na wyjaśnienie całej sytuacji. Złożone wyjaśnienia nie przekonały kierownictwa ANR. 

danko

Dr Henryk Woś p.o. prezesa DANKO Hodowla Roślin

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie dr Henryk Woś został w tym tygodniu powołany na pełniącego obowiązki prezesa DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. w miejsce dr. Karola Marciniaka. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w zeszłym roku dr Henryk Woś...

DANKO Hodowla Roślin to największa państwowa spółka hodowlana w kraju, o szczególnym znaczeniu dla naszego rolnictwa. Podstawowe kierunki działalności to hodowla nowych odmian oraz produkcja nasion elitarnych roślin rolniczych, a także zarodowa hodowla bydła mlecznego.

Misją Spółki jest polepszanie efektywności krajowego rolnictwa poprzez tworzenie i wdrażanie postępu biologicznego w produkcji roślinnej oraz w produkcji zwierzęcej.

Spółka prowadzi twórczą hodowlę żyta ozimego, pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego i jarego, jęczmienia ozimego  i jarego, owsa, grochów, bobiku, wyki, lucerny oraz traw – życicy trwałej i wielokwiatowej, festulolium, a od niedawna także hodowlę soi.

Spółka oferuje polskiemu i europejskiemu rolnictwu ok. 120 cennych odmian roślin uprawnych. Znakomite, sięgające XIX wieku tradycje hodowlane, doświadczona kadra, cenne materiały genetyczne oraz intensywne prace w szkółkach selekcyjnych, w sieciach doświadczeń polowych, w laboratoriach i szklarniach, a także wdrażane, najnowsze narzędzia i metody hodowlane pozwalają na coroczne rejestracje ulepszonych odmian.

Produkcja nasienna prowadzona jest w kilku nowoczesnych ośrodkach nasiennych: Kopaszewo i Szelejewo (Wielkopolska), Laski (Mazowsze), Dębina (Pomorze), Sobiejuchy i Łagiewniki (Kujawy) oraz Modzurów (Śląsk).

Spółka DANKO 6 czerwca 2016 r. po raz kolejny została pozytywnie zweryfikowane i jest uprawnione do używania Ogólnopolskiego Certyfikatu FIRMA GODNA ZAUFANIA. Ten certyfikat przyznawany jest przedsiębiorstwom o nienagannej opinii wśród klientów i kontrahentów. Proces certyfikacji polegał na niewykryciu negatywnych opinii o spółce w Internecie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj