Zgoda na owadobójczą zaprawę nasienną Lumiposa firmy DuPont

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: DuPont (art) | redakcja@agropolska.pl
26-06-2017,20:15 Aktualizacja: 26-06-2017,20:17
A A A

26 czerwca 2017 r. w Genewie firma DuPont Polska otrzymała zgodę na dopuszczenie do użytku owadobójczej zaprawy nasiennej Lumiposa, zawierającej cyjantraniliprol jako substancję czynną. Preparat przeznaczony jest do stosowania w szczególności w uprawie rzepaku ozimego.

Owadobójcza zaprawa nasienna Lumiposa zapewni polskim rolnikom nowe i wyjątkowe narzędzie do efektywnej uprawy rzepaku. Jest to najnowocześniejszy i najbardziej kompleksowy insektycyd przeznaczony do upraw rzepaku ozimego.

wschody rzepaku, rzepak, plantacja

Uważać na pchełki

Podczas wschodów rzepaku ozimego na wielu plantacjach na Zamojszczyźnie masowo pojawiły się pchełki ziemne. Nie wolno spóźnić się z ich zwalczaniem, bo mogą spowodować znaczne straty we wschodach. Kłopot z pchełkami pojawił się od...

Lumiposa zapewnia wyraźną poprawę plonów, ogranicza szkody spowodowane szkodnikami już w najwcześniejszym okresie, tym samym poprawiając efektywność wzrostu i chroniąc potencjał roślin.

Badania nad zaprawą Lumiposa przeprowadzane w Europie w latach 2009-2015 pokazują skuteczne działanie na kluczowych szkodnikach. W badaniach przeprowadzonych z udziałem pchełki rzepakowej siewki rzepaku pochodzące z zaprawionych nasion były wyraźnie silniejsze od roślin wyrosłych bez wcześniejszego zastosowania zaprawy.

Główne cechy zaprawy Lumiposa:

  • chroni przed szkodnikami już w najwcześniejszym stadium wzrostu rośliny,
  • zwalcza najważniejsze szkodniki, w tym również śmietkę kapuścianą,
  • wzmacnia ozime odmiany rzepaku i poprawia ich wzrost,
  • chroni potencjał plonów rzepaku ozimego,
  • bezpieczne i wygodne narzędzie do zwalczania szkodników.

pułapka feromonowa, śmietka kapuściana

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyja szkodnikom rzepaku

Na plantacji rzepaku umieściliśmy pułapkę zapachową do monitorowania śmietki kapuścianej. Działanie pułapki polega na zwabieniu samicy przygotowanej do złożenia jaj. Przywabione kolorem i zapachem pułapki samice wpadają do pojemnika, wewnątrz...

„Polska jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, w którym prezentujemy zaprawę Lumiposa. W innych państwach zostanie ona wprowadzona w 2018 roku” - mówi Igor Teslenko, Dyrektor ds. Ochrony Upraw firmy DuPont. „Zainteresowanie zaprawą Lumiposa w branży i wśród rolników jest znaczące, ponieważ produkt ten zapewnia kompleksową ochronę uprawy. Zaprawa Lumiposa chroni siewki już w najwcześniejszych stadiach, kiedy rośliny są najbardziej narażone na działanie szkodników. Zaprawa zapewni roślinom lepszy wzrost, a rolnikom lepszą wydajność i rentowność upraw” - dodaje Teslenko.

Obecnie polscy rolnicy cierpią na brak jakichkolwiek zapraw owadobójczych pozwalających na ochronę upraw rzepaku. Zwłaszcza w regionach o wysokim poziomie występowania szkodników istnieje wysokie ryzyko wystąpienia strat w plonach, a nawet całkowitego zniszczenia upraw.

Dzięki zaprawie Lumipos, DuPont Seed Treatments pomoże plantatorom w zabezpieczeniu upraw, w celu osiągnięcia wysokich plonów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu