Wzrosła cena za rzepak z nowych zbiorów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Alicja Siuda | siuda@apra.pl
15-03-2021,15:00 Aktualizacja: 15-03-2021,15:01
A A A
W porównaniu do poprzedniego tygodnia wzrosła cena rzepaku oferowana przez zakłady skupowe w umowach terminowych, zarówno na warunkach niemieckich, jak i krajowych - wynika z kolejnego, cotygodniowego informatora Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. 
 
Zrzeszenie zbiera informacje na temat cen rzepaku z dostawą na lipiec-sierpień. W przypadku umów na warunkach niemieckich oferowana cena za rzepak mieści się w zakresie od 2000 do 2030 zł/t netto (tydzień temu od 1950 do 1995 zł/t). 
 
ceny rzepaku, umowy terminowe, zaolejenie rzepaku, potrącenia ceny rzepaku, cena rzepaku w 2021 roku,

Po ile rzepak z tegorocznych zbiorów w umowach terminowych?

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych opublikowało dziś informację nt. oferowanych plantatorom cen  za rzepak z tegorocznych zbiorów (w umowach terminowych), z dostawą w lipcu oraz w sierpniu, zarówno...
To cena za standardowy rzepak technologiczny o 9-proc. wilgotności i 2% zanieczyszczeń. Koszt przewozu i organizacja transportu do magazynu kupującego będzie po stronie sprzedającego. Przy ostatecznej wycenie pod uwagę zostanie wzięty też poziom zaolejenia. 
 
W umowach na warunkach krajowych, firmy skupowe oferują od 1970 do 2085 zł zł/t netto. Przy czym ta najwyższa propozycja dotyczy zakładów w Kruszwicy, które życzą sobie min. zaolejenie na poziomie 42%. Tydzień temu propozycje cenowe kształtowały się między 1900 a 2050 zł/t netto. 
 
Więcej szczegółów na temat aktualnych cen w umowach terminowych można znaleźć pod tym linkiem
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu