Produkcja ziemniaków elementem bezpieczeństwa żywnościowego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Karolina Mózgowiec PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-08-2020,9:35 Aktualizacja: 23-08-2020,12:20
A A A

Produkcja ziemniaków jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków - napisał w liście do uczestników i organizatorów targów i konferencji Potato Poland 2020 - XXVII Krajowych Dni Ziemniaka prezydent Andrzej Duda.

Potato Poland - Krajowe Dni Ziemniaka, to coroczne spotkanie osób związanych z branżą ziemniaka. W tym roku impreza odbywa się w dniach 21-23 sierpnia w Lubkowie w woj. dolnośląskim.

Podczas inauguracji szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska odczytała list od głowy państwa. Jego treść zamieszczono w sobotę na stronie Kancelarii.

Corteva Agriscience, Zorvec Endavia, zaraza ziemniaka, mączniak rzekomy cebuli, nowy fungicyd od Cortevy

Nowa substancja i środek przeciwko zarazie ziemniaka

Corteva Agriscience oficjalnie zarejestrowała w Polsce nowy produkt do zwalczania zarazy ziemniaka i mączniaka rzekomego cebuli  o nazwie Zorvec Endavia. Będzie dostępny od przyszłego roku.    Preparat bazuje na nowej substancji...

"Produkcja ziemniaków, ze względu na miejsce, jakie zajmują one w strukturze spożycia żywności w Polsce, jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. Krajowe Dni Ziemniaka są okazją, by podkreślić ważną rolę, jaką w zapewnieniu tego bezpieczeństwa odgrywają polscy rolnicy" - napisał Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że polska żywność jest wysoko ceniona w kraju i za granicą. "Jest to przede wszystkim zasługa polskich producentów, ale także wszystkich, którzy opracowują nowe metody uprawy i wspierają wdrażanie w rolnictwie nowych technologii" - wskazał.

Zapewnił też o swojej przychylności i wsparciu dla wszelkich działań służących polskiemu rolnictwu.

"Bardzo liczę na dalszą współpracę w tym zakresie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także z organizacjami rolniczymi i producentami żywności. Cieszę się, że jako Prezydent Rzeczypospolitej mogłem podpisać szereg ustaw, dzięki którym droga z pola na stół znacząco się skróciła" - podkreślił prezydent.

Głównym organizatorem Potato Poland - Krajowe Dni Ziemniaka jest Polska Federacja Ziemniaka, a współorganizatorami: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB BONIN. Jak podano na stronie wydarzenia, jest to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez FOOD&AGRO w kraju i Europie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement