Copy LinkXFacebookShare

Buraki dostarczy kilkanaście tysięcy plantatorów. Kampania rozpoczęta

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. rozpoczęła 18. kampanię cukrowniczą. 10 września skup i przerób buraków cukrowych ruszył w cukrowni w Werbkowicach, a cztery później w Malborku.

W 2019 firma współpracuje z blisko 15 tys. plantatorów. Podobnie jak w latach ubiegłych w fabrykach przeprowadzono wiele prac inwestycyjnych i modernizacyjnych.


Wymienić tu należy plac w Kluczewie, dyfuzor w Krasnymstawie, linię oceny surowca w Kruszwicy, zmodernizowaną gospodarkę cieplną w Malborku, linię podawania buraka w Nakle, linię brykietowania wysłodków w Werbkowicach oraz agregaty pompowe na produktowni w Dobrzelinie. W kampanii 2019/2020 do użytku oddany zostanie Terminal Cukrowy KSC S.A. w Porcie Gdańskim.

18 września kampanię rozpoczną cukrownie Dobrzelin, Kluczewo i Krasnystaw, a 28 września zakłady w Kruszwicy i Nakle nad Notecią. Zlokalizowane na terenie pięciu województw cukrownie przerabiają rocznie około 6 milionów ton buraków uprawianych na areale ponad 100 tysięcy hektarów dostarczanych przez około 15 tysięcy plantatorów.

W tegoroczne kampanii spółka wyprodukowała łącznie ponad 910 tys. ton cukru. Jest to najlepszy wynik w historii firmy.

W skład koncernu – oprócz wymienionych siedmiu cukrowni – wchodzi też Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego "Polskie Przetwory" z siedzibą we Włocławku.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!