Nowości Sumi Agro

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Daniel Alankiewicz, Ewa Grabowska | redakcja@agropolska.pl
02-12-2015,11:10 Aktualizacja: 03-12-2015,7:06
A A A

W segmencie zwalczania przędziorków posiadamy silną pozycję i nie boję się stwierdzić, że jesteśmy ekspertami - powiedział Paweł Banach, Dyrektor ds. Rejestracji i Rozwoju Produktów Sumi Agro Poland.
- Nissorun 050 EC kończy rejestrację, w sezonie 2016 będziemy oferować Nissorun Strong 250 SC - informuje Paweł Banach. - Substancja czynna to heksytiazoks. Rejestracja produktu obejmuje takie uprawy, jak jabłoń, grusza, truskawka, pomidor, papryka, ogórek. W porównaniu do poprzednika, zwiększył się zakres stosowania preparatu i czas jego stosowania. Trwają obecnie doświadczenia celem rejestracji w innych uprawach.
Dotychczasowe doświadczenia, jakie zebrała Firma, pozwalają na stosowanie Nissorun 250 EC w mieszaninach zbiornikowych.

Preparat będzie również dostępny w zastosowaniach hobbystycznych.

Drugim produktem zawierającym nową substancję czynną jest Kanemite 150 EC. Preparat zwalcza wszystkie stada rozwojowe przędziorków, samce oraz samice. Preparat zarejestrowany jest w uprawach jabłoni, przeciwko przędziorkowi owocowcowi. W przygotowaniu jest rejestracja w gruszy, truskawce, warzywach, roślinach ozdobnych oraz szkółkach leśnych. Spodziewane zakończenie prac rejestrowych ti I kwartał przyszłego roku.

Mixanil 425 SC to kolejna, nowa rejestracja, przeciwko zarazie ziemniaka. Preparat zawiera dwie substancje aktywne - cymoksanil i chlorotalonil.
Preparat polecany jest w wysokowydajnych uprawach ziemniaków, tam, gdzie ważny jest czas działania zabiegu.

Czwartą nowościa, a drugim preparatem pozycjonowanym do zwalczania zarazy ziemniaka jest Lieto 65 WG, zawierający cymoksanil oraz zoksanid (zupełnie nową substancję czynną). Preparat posiada bardzo krótki - 7-dniowy okres karencji. Z tego względu polecany jest w intensywnej ochronie upraw.

W 2015 roku wprowadzone były produkty o znanych substancjach czynnych, ale w nowych formulacjach i zastosowaniu.

Zaprawa Biosild Top zawierająca tiofanad metylu, nie wchodzący w skład żadnej innej zaprawy na polskim rynku.
Fezan Plus 226 SC to fungicyd zbożowy o szerokim spektrum zastosowań.

W ofercie Sumi Agro nadal pozostają flagowe preparaty, jak Mospilan 20 SP, posiadający ponad 250 zastosowań i Topsin M 600 SC, będący popularnym fungicydem w uprawach polowych i małoobszarowych. Jedną z ciekawszych upraw, w której zarejestrowany jest ten preparat to np. kawony.

Kendo 50 EW, skuteczny w walce przeciwko mączniakowi w uprawach polowych, otrzymał w bieżącym roku rozszerzenie rejestracji w ochronie w jabłoni.

Sumi Agro Poland planuje również zakończenie procedur doświadczalnych, oraz oczywiście uzyskanie rejestracji, w zwalczaniu owadów ssących i kłujących w uprawach sadowniczych, z wykorzystaniem feromonów. To nowe podejście do ochrony roślin, bez zastosowania tzw. "ciężkiej chemii". - Nasze dotychczasowe akcje ochrony owadów zapylających to pierwszy krok w działaniach w kierunku nowatorskiego podejścia do ochrony roślin - dodał dyrektor Banach.

Mospilan, Topsin i Yamato zakończą w 2016 r. doświadczenia w uprawach małoobszarowych.

Od 1 czerwca 2015 r. mogą być wprowadzane wyłącznie preparaty posiadające klasyfikację CLP - zgodną z Rozporządzeniem PE 1272/2008. Okres przejściowy dla produktów ze starą klasyfikacją trwa do 01.06.2017.
Wszystkie produkty. które Sumi Agro wprowadza do obrotu, zawierają już nową klasyfikację CLP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj