Ruszyły konsultacje w sprawie programu azotanowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-07-2022,13:10 Aktualizacja: 12-07-2022,10:23
A A A

Do 1 sierpnia trwać będą konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji programu działań zmniejszających zanieczyszczenia wód azotanami ze źródeł rolniczych - poinformowały ministerstwa rolnictwa i infrastruktury.

Wszyscy zainteresowani mają możliwość zapoznania się z prognozą oddziaływania na środowisko oraz projektem aktualizacji programu. W trakcie konsultacji dokumenty w wersji papierowej będą dostępne do wglądu w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury oraz na stronie BIP tego resortu.

Związek Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, marka Pioneer Hi-Bred, Corteva Agriscienc

Co dalej z azotem?

Związek Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych - wraz z marką Pioneer Hi-Bred (Corteva Agriscience) - zorganizował 12 kwietnia w Bydgoszczy konferencję na temat racjonalnej gospodarki azotem w dobie zmian rynkowych. Jakie...

"W ramach konsultacji społecznych odbędzie się pięć spotkań w formule online. Na spotkaniach zaprezentowane zostaną m.in. dwie kluczowe zmiany w projekcie aktualizacji Programu - elastyczny termin nawożenia oraz zmiany w sposobie obliczania dawek nawozów. Przedstawione zostaną również informacje dotyczące zakresu projektu aktualizacji Programu oraz jego zmian, a także wyniki oceny oddziaływania na środowisko ujęte w Prognozie oddziaływania na środowisko" - poinformowały MRiRW i MI we wspólnym komunikacie.

Program określa m.in. odległości, w jakich niedopuszczalne jest stosowanie nawozów na gruntach położonych w pobliżu wód powierzchniowych oraz gruntach o dużym nachyleniu w kierunku wód powierzchniowych, a także zasady i terminy stosowania nawozów.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!