Konferencja o krzemie w USA przełożona

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr hab. inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@apra.pl
11-06-2020,8:00 Aktualizacja: 09-06-2020,15:14
A A A

Komitet Organizacyjny 8-ej Międzynarodowej Konferencji „Krzem w rolnictwie” w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników zdecydował o jej przełożeniu o 2 lata. Powodem oczywiście jest koronawirus. Nowa dokładna data nie została jeszcze ustalona.

Tegoroczna konferencja miała się odbyć pod koniec października 2020 r. w Nowym Orleanie w USA. Jej organizatorem jest International Society for Silicon in Agriculture and Related Disciplines (ISSAG). Konferencje poświęcone krzemowi organizowane są co 3 lata, poprzednia w roku 2017 odbyła się w Bangaluru w Indiach.

Spotkania ISSAG są doskonałą okazją do przedstawienia najnowszych badań dotyczących zastosowania krzemu w rolnictwie i ożywionych dyskusji. Na poprzedniej konferencji dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się prezentacje wyników badań nad aplikacją dolistną krzemu prowadzone w Europie. Ten sposób stosowania pierwiastka jest bowiem dużo tańszy i wygodniejszy niż nawożenie doglebowe.

ISSAG liczy ponad 200 członków z całego świata, w tym kilka osób z Polski.

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement