Grupa Azoty obniża ceny nawozów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2023,8:05 Aktualizacja: 01-02-2023,8:46
A A A

Dzięki stabilizacji cen gazu na rynku w Europie Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego - poinformowała spółka.

"Dzięki styczniowej stabilizacji cen gazu ziemnego na rynku europejskim, pomimo znaczącego wzrostu cen r/r pozostałych surowców używanych przy produkcji nawozów, w tym ceny energii elektrycznej, węgla, fosforytów i soli potasowej, Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1" - napisano w komunikacie.

Grupa Azoty, Tomasz Hinc, magazyn składowania nawozów, produkcja nawozów

Grupa Azoty uruchomiła nowy magazyn składowania nawozów

Grupa Azoty uruchomiła w Tarnowie nowy magazyn składowania nawozów, w którym można przechowywać łącznie ok. 6 650 ton produktów. Koszt inwestycji wyniósł ponad 14,5 mln zł. "Nowy kompleks stwarza możliwość...

Zwrócono uwagę, że to kolejna "znacząca aktualizacja cen polskiego producenta w odpowiedzi na zmieniające się uwarunkowania rynkowe". "Podobną sytuację można było obserwować w październiku 2022 r. Decyzja znajdzie odzwierciedlenie w cennikach nawozowych naszych ogólnopolskich autoryzowanych dystrybutorów, których lista znajduje się na stronie internetowej: https://grupaazoty.com/autoryzowani-dystrybutorzy" - podano w komunikacie Grupy.

Spółka zwróciła jednocześnie uwagę, że w związku z przewidywaną zwiększoną ilością zamówień przed szczytem sezonu aplikacyjnego mogą nastąpić utrudnienia niezależne od niej, związane z zewnętrznym transportem i logistyką.

Grupa Azoty to lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij