Zapowiedziano określenie opłaty związanej z oceną materiału siewnego dla prosa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
27-03-2023,12:50 Aktualizacja: 27-03-2023,12:55
A A A

Wysokość opłaty za ocenę tożsamości odmianowej prosa wyniesie 248 zł; tyle samo do dla pozostałych gatunków roślin zbożowych – wynika z projektu rozporządzenia ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi, o którym poinformowano w wykazie prac legislacyjnych rządu.

W piątek w wykazie opublikowano projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie opłat związanych z oceną materiału siewnego. Zgodnie ze zmianą, określona zostanie opłata związana z oceną materiału siewnego dla prosa, jako gatunku tradycyjnie uprawianego w Polsce.

"Ponieważ proso zaliczane jest do gatunków roślin zbożowych stawka za ocenę tożsamości odmianowej będzie taka sama jak w przypadku pozostałych gatunków z tej grupy - czyli 248 zł" – napisano. Zaznaczono, że do tej pory nie było określonej wysokości opłaty za ocenę tożsamości odmianowej prosa.

Projekt trafił w poniedziałek do konsultacji publicznych. Rozporządzenie ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij