Agro Show: Rolnicy szukają alternatywy dla rzepaku i zbóż

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | arkadiusz.artyszak@agropolska.pl
22-09-2014,14:05 Aktualizacja: 19-11-2014,14:30
A A A

Dużym zainteresowaniem rolników cieszyło się stoisko ukraińskiej firmy Hodowla Soi AgroYoumis Polska, które oferuje materiał siewny kilku odmian soi. Gospodarze interesują się soją ze względu na mniejsze koszty i pracochłonność, a także większe dopłaty bezpośrednie niż w przypadku innych upraw.

W 2012 roku firma wprowadziła odmianę Annushka, która zrewolucjonizowała i ożywiła po wielu latach stagnacji produkcję soi w naszym kraju.

W tej chwili jest to najczęściej uprawiana odmiana soi w Polsce. Rok później, z tej samej hodowli do Krajowego Rejestru została wpisana odmiana Mavka.

W ofercie znajdują się także kolejne, nowsze odmiany: Atlanta, Simona, Smuglyanka, Violetta i Viorica. Odmianą bardzo wczesną jest Annushka, której okres wegetacji wynosi 100-130 dni, co powoduje że może być uprawiana w całym kraju.

Firma zainteresowana jest nie tylko sprzedażą materiału siewnego, ale także współpracą w zakresie odbioru wyprodukowanych nasion. Trzeba tylko to robić na odpowiednią skalę. W przypadku produkcji nasiennej - jest to minimum 10 ha, a towarowej - 7-8 ha.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj