Nowa prasa do opon Apollo Vredestein

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
18-03-2021,7:40 Aktualizacja: 17-03-2021,21:46
A A A

Apollo Vredestein zwiększa produkcję opon rolniczych w Europie. Jest to związane z rosnącym popytem na szczególnie duże ogumienie, dla ciągników oraz maszyn o dużej mocy i masie własnej.

Firma Apollo Vredestein rozwija produkcję opon rolniczych w Europie poprzez zaplanowane na połowę marca wprowadzenie do eksploatacji nowej prasy do 104-calowych opon. Maszyna będzie uruchomiona w zakładzie w Enschede w Holandii. Firma zaobserwowała wyraźny wzrost zapotrzebowania na opony Vredestein Traxion XL w Europie oraz Ameryce Północnej.

Opony Vredestein Traxion Optimall

Opony Vredestein Traxion Optimall — teraz w rozmiarach do orki

Firma Vredestein wzbogaciła gamę ciągnikowych opon klasy Premium Traxion Optimall VF o trzy nowe rozmiary. Nowe ogumienie, dzięki zastosowaniu technologii F+ charakteryzuje się dużą nośnością, nawet przy bardzo niskim ciśnieniu. Elastyczna ściana...

Coraz cięższe i mocniejsze

Z każdą nową generacją ciągniki stają się coraz większe, mocniejsze i cięższe. Odpowiedzią firmy Apollo Vredestein jest wprowadzenie szeregu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opon. Opony z gamy Premium spełniają obecne wymagania w zakresie przyczepności, komfortu, trwałości i ochrony gleby. Dobrym przykładem jest wielokrotnie nagradzana opona Vredestein Traxion Optimall powstała z wykorzystaniem technologii VF, która zapewnia lepsze osiągi podczas pracy w polu przy niższych wartościach ciśnienia.

Do średnicy 2,3 m i do 550 kg

Nowa prasa posłuży przede wszystkim do produkcji opon rolniczych z segmentu XL (tj. o średnicy do 2,30 m i masie do 550 kg), odpowiednich do ciągników o mocy od 200 do 500 KM. Przekazanie prasy do eksploatacji w Enschede zaowocuje znacznym wzrostem wydajności produkcji opon z tego segmentu. Wprowadzenie nowej prasy do opon to pierwszy etap 5-letniego programu inwestycyjnego w zakładach produkcji opon rolniczych w Enschede. W ten sposób firma Apollo Vredestein chce zwiększyć dostępność swoich produktów klasy premium w Europie i udział w światowym rynku rolniczego ogumienia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu