System oprysku zmniejszający dawki herbicydów o 90%

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
07-02-2020,9:35 Aktualizacja: 07-02-2020,9:32
A A A

Amerykańska marka Trimble wprowadza na rynek system oprysku punktowego nowej generacji WeedSeeker 2, który pozwala ograniczyć dawki np. herbicydów o nawet 90%. Jego działanie polega na wykrywaniu pojedynczych chwastów i selektywnym opryskiwaniu tylko tych miejsc.

Największe oszczędności można uzyskać zwalczając w ten sposób chwasty uciążliwe, na które aplikuje się droższe chemikalia. Działanie WeedSeeker 2 oparte jest na zestawie lekkich czujników zamontowanych na belce polowej opryskiwacza. System poza automatycznym rozpoznawaniem chwastów, dzięki pozycjonowaniu w ramach nawigacji satelitarnej zapisuje ich położenie na polu. Pozwala to zapobiegać podwójnemu opryskiwaniu i gromadzić dane o miejscu występowania każdego pojedynczego chwastu. Tak szczegółowe mapy mogą być później przedmiotem szczegółowych analiz.

W porównaniu do poprzednika, WeedSeeker 2 ma zwiększoną moc obliczeniową, co pozwala wykonywać opryski z prędkością do 40 km/h! Ponadto przeprojektowano obudowę, na której znajdują się teraz rowki umożliwiające spływ cieczy bez względu na kąt montażu. Ponadto jak zapewnia producent, nowy uniwersalny uchwyt umożliwia łatwą instalację czujnika na różnych belkach polowych bez potrzeby stosowania dodatkowych wsporników. WeedSeeker 2 jest w pełni kompatybilny z wyświetlaczami Trimble i wszystkimi innymi działającymi w ramach standardu ISOBUS.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement