Optymalny przejazd agregatem - srebro Agritechnica 2015

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Prof. Jacek Przybył, UP w Poznaniu
29-01-2016,16:20 Aktualizacja: 28-01-2016,20:28
A A A

System optymalizacji ruchu agregatu na polu Class z funkcją planowania ścieżek technologicznych i prognozą czasu pracy otrzymał srebrny medal targów Agritechica 2015.

W przypadku dużych pól i pól o nieregularnym kształcie często największym problemem jest prawidłowe dobranie kierunku przejazdu oraz zapewnienie maksymalnej wydajności pracy.

Aplikacja komputerowa Claas do optymalizacji ruchu agregatu ustala optymalną trasę przejazdów roboczych dla danego kształtu pola. Po przeanalizowaniu kształtu pola system prezentuje schemat ruchów roboczych  zapewniający największą wydajność oraz podaje przewidywany czas wykonania pracy.

Ponadto program porównuje bieżące i prognozowane parametry pracy i w razie potrzeby wskazuje odpowiednie czynności naprawcze.

Oprogramowanie to można zintegrować z internetową platformą 365FarmNet. System optymalizacji trasy przejazdu sprawdza się zarówno w przypadku gruntów ornych, jak i łąk. Według danych firmy Claas oprogramowanie to pozwala skrócić czas niezbędny do wykonania pracy średnio o 6%.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement