Lemken Azurit – konfigurator on-line

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-03-2021,9:00 Aktualizacja: 11-03-2021,9:27
A A A

Lemken proponuje rolnikom konfigurator on-line dla siewnika Azurit 9. Ta maszyna do siewu punktowego umożliwia tworzenie ścieżek technologicznych z możliwością elastycznego doboru szerokości międzyrzędzi oraz rytmem ścieżek technologicznych dzięki koncepcji DeltaRow. Udostępniany przez Lemkena konfigurator ścieżek ma ułatwić takie planowanie.

Konfigurator pomaga rolnikom w obliczaniu ścieżek technologicznych, ponieważ określa, ile rzędów należy wyłączyć i w jakim miejscu. Azurit, w przeciwieństwie do konwencjonalnych siewników punktowych, wykorzystuje unikalną metodę DeltaRow, w której każdy rząd nasion składa się z pary ustawionych naprzemiennie rzędów, oddalonych o 12,5 centymetra. Jeśli jeden z rzędów bliźniaczych zostanie wyłączony, odległość między rzędami wzrośnie z 62,5 do 75 centymetrów. Jednocześnie w drugim podwójnym rzędzie umieszcza się podwójną ilość nasion, dzięki czemu liczba ziaren na metr kwadratowy pozostaje taka sama.

Siewnik Lemken Azurit DeltaRow

Lemken Azurit DeltaRow - lepsze parametry kukurydzy

Lemken wraz z Uniwersytetem w Osnabrück uzyskały, w ramach kolejnej z wielu prac licencjackich, ocenę pracy i jej efektów siewników Azurit z systemem DeltaRow, w porównaniu do efektów siewu w konwencjonalnym...
Jeśli operator wyłączy kolejny podwójny rząd ścieżki technologicznej po drugiej stronie „toru”, szerokość ścieżek zostanie zwiększona do 87,5 centymetra. Taka odległość pozwala pracować ciągnikami wyposażonymi w szerokie opony, używanymi w celu ochrony gleby przed nadmiernym zagęszczeniem.

Konfigurator dla ułatwienia

Wszystko to można łatwo zaplanować za pomocą konfiguratora ścieżek technologicznych, który wymaga wprowadzenia kilku danych: szerokości roboczej narzędzia, rozstawu kół i odległości roślin od krawędzi opony. Korzyści dla rolników to właściwe ustawienie ścieżek przejazdowych praca bez niszczenia roślin, istnieje mniejsze ryzyko nieprawidłowego wjechania w ścieżki technologiczne podczas zabiegów pielęgnacyjnych, zminimalizowanie strat plonów oraz wyższa wydajność pracy.

Konfiguratory ścieżek technologicznych dla Azurit 9 i siewników serii Solitair 25 są dostępne bezpłatnie do użytku z dowolnymi terminalami pod adresem tramline.lemken.com.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
7-8/2024

Claas Elios i Axos

MF 235 i MF 255, czyli licencja na barkach Ursusa

Krampe ProBody 760

Ładowarek elektrycznych przybywa -cz. II

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT