Opryskiwacz zawieszany Amazone o pojemności 1700+1000 l

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
16-03-2019,20:00 Aktualizacja: 16-03-2019,21:43
A A A
Opryskiwacz zawieszany Amazone UF 1602 o objętości użytkowej 1600 l i rzeczywistej 1700 l może zostać wyposażony w belki polowe Super S2 o szerokościach roboczych 15-30 m. Maszyna ta może również współpracować ze zbiornikiem przednim o pojemności 1000 l.
 
Do obsługi obiegu cieczy roboczej w  Amazone UF 1602 służy centrala obsługowa SmartCenter znajdująca się za uchylną osłoną po lewej stronie maszyny. W tym miejscu zamontowany jest również rozwadniacz o objętości 60 l. 

W celu obsługi zdalnej oraz do automatyzacji obiegu cieczy UF 1602 może być wyposażony w pakiet Comfort. Obejmuje on automatyczne zatrzymywanie napełniania węża ssącego.
Rozsiewacz Amazone ZA-M Easy

Rozsiewacz Amazone ZA-M Easy

W rozsiewaczach dwutarczowych Amazone ZA-M doposażonych w komputer EasySet można teraz łatwo zamykać i otwierać zasuwy dozujące nawóz na tarcze. Diody na wyświetlaczu wskazują, czy zasuwy są otwarte, czy zamknięte.    Do pracy ZA-M...

Ponadto podczas oprysku odbywa się automatyczna regulacja pracy mieszadła w zależności od poziomu napełnienia zbiornika. Przy malejącym poziomie cieczy zmniejsza się intensywność mieszania, aż do całkowitego wyłączenia.

Pakiet zawiera również dynamiczną regulację mieszadła. Jeżeli wymagana jest duża ilość cieczy w belce polowej, moc mieszadła zostaje chwilowo obniżona. Natomiast gdy na poprzeczniku wszystkie rozpylacze są zamknięte, mieszadło pracuje znów z pełną mocą.

Po zakończonym oprysku pakiet Comfort umożliwia automatyczne czyszczenie układu cieczowego, które można obsługiwać zdalnie z kabiny ciągnika. 
 
Objętość opryskiwacza Amazone UF 1602 można zwiększyć o 1000 litrów, stosując przedni zbiornik FT 1001. Dzięki funkcji FlowControl+ jest on całkowicie zintegrowany z obiegiem cieczy opryskiwacza zawieszonego na tylnym TUZ ciągnika.

Obieg cieczy podczas napełniania i pracy między zbiornikiem przednim i tylnym jest całkowicie zautomatyzowany. Zestaw ten jest w pełni zgodny ze standardem ISOBUS.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj