Nowy rozpylacz IDTA - srebro Agritechnica 2015

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Prof. Jacek Przybył, UP w Poznaniu
28-12-2015,12:05 Aktualizacja: 27-12-2015,16:14
A A A

Asymetryczny dwustrumieniowy rozpylacz eżektorowy IDTA firmy Lechler otrzymał medal srebrny targów Agritechnica 2015.

Dzięki indywidualnie opracowanej geometrii każdego ze strumieni cieczy uzyskano równomierną efektywną szerokość pasa oprysku na docelowej powierzchni. Wyeliminowano zatem niekorzystne zjawisko występujące w asymetrycznych rozpylaczach dwustrumieniowych polegające na różnej szerokości pasów oprysku każdego ze strumieni. Umożliwia to precyzyjną aplikację środków ochrony roślin również w obszarach granic pól i stref ochronnych.

Rozpylacz został zintegrowany z kołpakiem popularnego na rynku systemu MultiJet/Arag, a jego budowa umożliwia bezproblemowy demontaż i czyszczenie w warunkach polowych nawet w rękawicach ochronnych (patent), co zapewnia ochronę użytkownika przed szkodliwym wpływem ŚOR. Zróżnicowanie natężenia wypływu cieczy w proporcjach 60% (przedni wachlarz, kąt wachlarza 120°) do 40% (tylny wachlarz, kąt wachlarza 90°) to mniejsza kroplistość cieczy przedniego wachlarza i większa kroplistość cieczy tylnego wachlarza. W praktyce oznacza to identyczne wydatki z obu wachlarzy na określonej szerokości roboczej wynikające z przemieszczania się pod wpływem oporu powietrza drobniejszych kropel przedniego wachlarza o większym wydatku do tyłu w obszar wachlarza tylnego o mniejszym wydatku. Zapewnia to równomierny rozkład poprzeczny cieczy, również w warunkach wykonywania zabiegów w terenach o nierównym podłożu.

Szeroki zakres ciśnień roboczych (2-8 bar) umożliwia prowadzenie zabiegów przy dużych prędkościach roboczych (wydajność). Rozpylacz cechuje wyjątkowa odporność na znoszenie cieczy w pełnym zakresie ciśnień roboczych. Ceramiczne elementy robocze zapewniają dużą trwałość. Dzięki zminimalizowaniu wielkości komory eżektora wyeliminowano zjawisko „kapania” z rozpylaczy po wyłączeniu oprysku. Wyniki badań wskazują jednoznacznie na innowacyjne cechy produktu w zakresie poprawy precyzji aplikacji środków ochrony roślin oraz ochrony środowiska naturalnego.

Rozpylacze IDTA będą dostępne na polskim rynku od stycznia 2016 r. we wszystkich rozmiarach (02 do 08).

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu