Pöttinger - rozbudowa kombinacji kosiarek Novacat A9

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
19-08-2017,6:30 Aktualizacja: 18-08-2017,21:13
A A A

Kombinacja kosiarek Novacat A9, wraz z kosiarką czołową osiąga szerokość roboczą od 8,92 do 9,18 m i jest wyposażona w takie same techniczne rozwiązania jak Novacat A10.

Novacat A9 może być używany jako przednia bądź tylna kombinacja (w zależności od zamontowanej przedniej głowicy kosiarki). Maszyna ma regulowaną szerokość roboczą, poprzez dwie pozycje zawieszenia. Pokrycie pasów przejazdów pomiędzy przednią a tylną kosiarką w najwęższej kombinacji wynosi 52 cm, a w wersji z 3,5-metrową kosiarką przednią – 60 cm.

Kosiarka Novacat A10 z nowym kondycjonerem RCB

Pöttinger – nowy kondycjoner walcowy RCB w kosiarkach Novacat

Austriacki specjalista od koszenia i zbioru zielonek wprowadza walcowy kondycjoner do swoich maszyn typoszeregu Novacat. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne oraz, zdaniem producenta, niezawodne i łatwiejsze dla obsługi serwisowej.   Nowy...


Producent uważa, że mocna rama środkowa połączona z nowym układem napędowym Y Drive i hydrauliczne urządzenie zabezpieczające przed kolizją Nonstoplift zapewniają, że Novacat A9 jest przygotowana na najtrudniejsze warunki. Kombinacja kosiarki jest dostępna z elementami do formowania pokosów, bez kondycjonerów albo kondycjonerami typu ED lub z kondycjonerami walcowymi - RCB. We wszystkich modelach kosiarek A9 jest dostępny hydrauliczny system odciążania listwy tnącej.


Napęd Y - napęd nowej generacji
Specjalna przekładnia wejściowa Y Drive z wałami napędowymi umieszczonymi po przeciwnych stronach odbiorników tego napędu. Oznacza to, że dłuższe standardowe wały przegubowe mogą być montowane, bez problemów związanych z pracą przegubów pod zbyt dużym kątem. Stałe połączenie napędu z bębnem wewnętrznym kosiarki zapewnia bezstopniowe połączenie między skrzynką napędową, a listwą tnącą. Rezultatem jest płynny system prowadzący, który zapewnia wyższą wydajność, nawet w trudnych warunkach polowych. Zdaniem producenta - to znacznie wydłuża okres użytkowania.
 

Kosiarka Novacat A10

Kombinacja kosząca Novacat A10 Pöttingera

Najnowszym osiągnięciem firmy Pöttinger w technice kombinacji koszących jest kosiarka Novacat A10, która jest pełna zaawansowanych technologii. Zdaniem producenta - wyraźnie wyznacza ona nowe standardy pod względem trwałości,...

Nonstoplift - nowe zabezpieczenie hydrauliczne

Nonstoplift to innowacyjna technologia, która chroni belkę tnącą. Wyposażony w obydwie końce urządzenie zabezpieczające przed kolizją umożliwia skuteczne ochranianie listwy tnącej. Szczególną cechą jest to, że wysięgnik jest zamontowany na przegubach i jest hydraulicznie wstępnie odciążany. Ciśnienie wyzwalania jest wyświetlane na manometrze i jest łatwo regulowane. Gdy zabezpieczenie jest wyzwalane, wysięgnik składa się z tyłu na trójkątnej ramie, a także jest podnoszony z przodu za pomocą przegubów - trójwymiarowego systemu zabezpieczenia przed kolizją. Kosiarka jest chroniona przed uderzeniem w przeszkodę, także podczas pracy przy wyższych prędkościach jazdy.

Zwarta w transporcie
Do transportu drogowego kosiarka składa się hydraulicznie w górę, a następnie jest zabezpieczona w pozycji transportowej. Wysokość transportowa wynosi 4,0 m, a szerokość transportowa sięga 2,95 m. Mechaniczna blokada transportowa jest obsługiwana hydraulicznie i jest standardowa w maszynie. Zapewnia to dużą wygodę. Stojaki parkingowe są tak wykonane, aby Novacat A9 można było przechowywać w pozycji pionowej i zaoszczędzić sporo miejsca.

Kombinacja kosiarek A9 wyposażona jest standardowo w terminal Select Control. Pozwala to na wstępny wybór jednostek tnących, sterowanie składanymi osłonami bocznymi, blokadą transportową hydrauliki, jak również odciążaniem listwy tnącej. Terminal sterowania posiada również zintegrowaną funkcję zarządzania konserwacją. Zależnie od czasu pracy wału napędowego kosiarki, terminal sterujący wyświetla, które czynności konserwacyjne należy wykonać.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement