Owijarka samozaładowcza Talex Sprinter 1500

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
01-04-2021,10:00 Aktualizacja: 01-04-2021,9:37
A A A
Firma Talex rozpoczęła produkcję owijarki samozaładowczej Sprinter 1500. To maszyna w pełni zautomatyzowana z elektronicznym systemem sterowania, która może pracować w trzech trybach: ręcznym, półautomatycznym i automatycznym.
 
Producent zapewnia, że nawet w trybie ręcznym nie ma możliwosci przeprowadzenia operacji, która spowodowałaby uszkodzenie owijarki. Bezkolizyjna praca jest możliwa m.in. dzięki czujnikom umieszczonym na maszynie. Tryb pracy automatycznej, po naciśnięciu przycisku start, wykonuje cały cykl owinięcia beli do momentu jej odstawienia.
 
Owijarka posiada system adaptacyjny, którego algorytm nadzoruje parametry jej pracy i w razie konieczności dostosowuje je do zmiennych czynników zewnętrznych. Elektronika maszyny zapamiętuje szereg statystyk takich jak m.in. średni czas owinięcia beli oraz dzienną i całkowitą liczbę owiniętych bel. Informacje te na pewno będą bardzo przydatne dla osób świadczących usługi rolnicze. Sprinter 1500 pozwala pracować z folią o szerokości 500 lub 750 mm. Ramię boczne z siłownikiem hydraulicznym można ustawić do załadunku bel o średnicy 1200 lub 1500 mm.
 
Sugerowana cena maszyny wynosi 46 800 zł netto.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj