Siewnik Tegosem Multiline - siew poplonów z uprawą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
23-01-2019,18:55 Aktualizacja: 23-01-2019,19:49
A A A

System Multiline to połączenie krótkiej brony talerzowej lub kultywatora z siewnikiem. Zaletą tej kombinacji jest m.in. prowadzenie jednoczesnego siewu i uprawy oraz możliwość pracy solo jak i w zestawie.

W kombinacji koncepcja Multiline wykazuje dużo możliwości w pracy z lekkimi ciągnikami. Po raz pierwszy kombinacje Multiline są dostępne w połączeniu z siewnikiem do poplonów Tegosem.

System Multiline można stosować również jako zestaw do siewu w mulcz w połączeniu z siewnikiem mechanicznym Vitasem lub pneumatycznym Aerosem.

Terradisc Multiline jest dostępny w szerokości roboczej 3 i 4 m. Podstawę kombinacji stanowi krótka brona talerzowa Terradisc lub kultywator Synkro. Obydwa narzędzia mogą być doposażone w nowy wał ugniatający. Maszyny są zaczepiane do cięgien dolnych.

Pöttinger Terrasem Fertilizer

Siewnik mulczowy Pöttinger Terrasem Fertilizer

Pöttinger wprowadza system aplikacji nawozów podczas siewu na sprawdzonej serii siewników Terrasem. Zastosowanie tej technologii nawożenia umożliwia odkładanie mikro- i makroelementów w tym samym czasie co materiał siewny....

Szerokie spektrum nasion

Siewnik Tegosem może wysiewać różne nasiona, m.in.: gorczycy, traw, rzepaku, grochu i fasoli. Dozowanie jest napędzane elektrycznie i odbywa się w w zależności od wielkości nasion, przez jeden z dwóch wałki wysiewające. Transport nasion następuje pneumatycznie, a rozdział ich odbywa się przez blachy rozdzielające, co pozwala wysiewać nasiona niezależnie od warunków pogodowych. Siewnik jest seryjnie wyposażony w prosty sterownik, przez który jest regulowany i kontrolowany wałek wysiewający, a także ustawiona jest elektronicznie ilość wysiewu. Nastawy maszyny poprzedza próba kręcona, którą jest bardzo łatwo przeprowadzić. Wystarczy wcisnąć przycisk na maszynie i po 20 sekundach znany jest jej wynik. Worek do próby kręconej jest dostarczany wraz z maszyną.

Precyzyjny siew

Tegosem jest seryjnie wyposażony w prosty sterownik, przez który jest regulowany i kontrolowany wałek wysiewający, a także ustawiona jest elektronicznie ilość wysiewu. Wałek wysiewający jest sterowany elektrycznie, prędkość jego obrotów jest zależna od prędkości i regulowana bezstopniowo z kabiny ciągnika. Sterownik jest wyposażony w wyświetlacz wskazujący wysiew w kg/ha, funkcję dozowania wstępnego, zarządzanie na uwrociu, funkcję opróżniania zbiornika, automatyczną próbę kręconą i licznik godzin całkowity, licznik godzin dziennych, jak również licznik hektarów łłącznie i licznik hektarów dziennych.

Siewnik jest wyposażony także w czujnik stanu wypełnienia zbiornika na ziarno, czujnik DGPS dla sygnału prędkości, czujniki na cięgle górnym lub podwoziu do uruchamiania- zatrzymywania dozowania i platformę do obsługi siewnika Tegosem.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj