Perseus - brona talerzowa Bometu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
29-03-2018,9:25 Aktualizacja: 29-03-2018,9:42
A A A

Bomet - spółka z Węgrowa, wprowadza na nasz rynek dwubelkowe, zawieszane brony talerzowe. To kompaktowe narzędzie może współpracować z ciągnikami z podnośnikami kat. II.

Typoszereg Perseus zawiera siedem modeli o szerokościach roboczych od 1,3 do 2,7 m. Producent montuje w bronach karbowane talerze o średnicy 510 mm, mocowane za pośrednictwem gumowych amortyzatorów znajdujących się pomiędzy obejmą, a ramą narzędzia. Zabezpieczają one elementy robocze przed uszkodzeniami, pozwalają także na niewielkie, chwilowe odchylenie, w przypadku trudniejszych warunków glebowych. Piasty talerzy nie wymagają obsługi. Po obu stronach brony znajdują się ekrany skrajnych talerzy, ograniczające wyrzut gleby poza pas roboczy. Brona ma regulację głębokości roboczej poprzez wał, jego pozycja jest regulowana dwiema śrubami. Bomet zastosował do sprzęgania wygodne rozwiązanie w postaci belki sprzęgowej, co ułatwia podczepianie narzędzia.

Perseus to narzędzia przeznaczone do pracy z ciągnikami o mocy od 40 do 85 KM, w zależności od wersji. Kompaktowe brony Bometu mogą być przeznaczone do płytkiej uprawy ścierniskowej,  jak również po orce, czy np. do wymieszania poplonów z glebą.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu