Nowości Pöttingera na 2019 r. - Terradisc 8001 T i 10001 T

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
03-03-2019,13:25 Aktualizacja: 03-03-2019,13:55
A A A

Austriacki producent m.in. narzędzi do uprawy gleby wprowadza na rynek nowe brony talerzowe. Są to zaczepiane brony Terradisc 8001 T i Terradisc 10001 T, o szerokości roboczej 8 i 10 m. Nowe narzędzia – jak informuje producent - gwarantują wprowadzanie resztek pożniwnych i niezawodne działanie w różnych warunkach, nawet przy dużej ilości słomy i resztek pożniwnych.

Nowe brony talerzowe Pöttingera mają wysoką wydajność, osiąganą poprzez duże prędkości robocze - do 18 km/h. Kolejną cechą nowych bron, o której wspomina producent, jest równomierna, nawet niewielka głębokość robocza i optymalny efekt wtórnej konsolidacji gleby, w efekcie czego powstaje uprawione podłoże siewne. Nowe brony mają agresywnie ustawione elementy robocze, przesunięte w taki sposób, aby ich ślady nie pokrywały się. Jak na kompaktowe narzędzie przystało, brony mają krótką, zwartą budowę. Nowe brony talerzowe Terradisc mogą pracować na głębokościach w zakresie od 5 do 15 cm.

Pöttinger Terrasem Fertilizer

Siewnik mulczowy Pöttinger Terrasem Fertilizer

Pöttinger wprowadza system aplikacji nawozów podczas siewu na sprawdzonej serii siewników Terrasem. Zastosowanie tej technologii nawożenia umożliwia odkładanie mikro- i makroelementów w tym samym czasie co materiał siewny....
System Twin Arm
Pöttinger w celu uzyskania efektu jednorodnie uprawionej i wyrównanej powierzchni, zoptymalizowała geometrię, rozmiar, kąt montażu i kąt „agresywności” talerzy do gleby. Każde dwie tarcze są osadzone na dwóch ramionach, które znajdują się na podwójnej, szerokiej obejmie, którą to elementy robocze są przytwierdzone do ramy brony. Dzięki temu – jak podaje producent - tarcze zawsze zachowują swoją pozycję i kąt - nawet w ciężkich glebach lub kamieniach niemożliwe jest ich zbaczanie na bok. Brony Terradisc 8001 T w opcji, a Terradisc 10001 T w standardzie, mają hydrauliczną, centralną regulację głębokości roboczej poprzez koła podporowe. Dzięki temu brony na całej szerokości roboczej mają równomierną głębokość roboczą, narzędzie nie kołysze się na boki i nie traci pierwotnych ustawień głębokości.

Unoszenie na uwrociach – na wale
Ochrona gleby przez Pöttingera jest kluczowym zagadnieniem w nowych narzędziach. Podczas przejeżdżania na uwrociach, Terradisc T jest podnoszony na wale, dzięki czemu jego ciężar rozkłada się na całej szerokości roboczej. Zaczepiana brona Pöttinger Terradisc T może być doposażona w różnego rodzaju wały, m.in. wał gumowy i tandem Conoroll.
Do pracy narzędzia wymagają jedynie trzech złączy hydrauliki zewnętrznej ciągnika. Z kolei system sterowania zgodny z ISOBUS i wyposażony w układ hydrauliczny Load-Sensing są dostępne w opcji. Firma Pöttinger oferuje nowy terminal ISOBUS ExpertT 75 - wygodny i intuicyjny system sterowania jedną ręką z ekranem dotykowym i kółkiem do przewijania menu. Terminal może być używany razem ze wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z ISOBUS. Pomimo dużej szerokości roboczej, Terradisc T jest kompaktowy podczas transportu. Po złożeniu ma wysokość 4 m, a szerokość to 3 m. Dostępne są hamulce pneumatyczne lub hamulce hydrauliczne.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj