Nowe typy agregatu uprawowego od Amazone

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-08-2021,12:30 Aktualizacja: 09-08-2021,12:34
A A A

Amazone oferuje dwa nowe typy zaczepianego agregatu uprawowego o szerokości roboczej 3 i 4 metry w sztywnej wersji. Ceus 3000-TX i Ceus 4000-TX wyposażone są w środkowe podwozie.  

Dzięki połączeniu talerzy i zębów, Ceus perfekcyjnie miesza glebę przy prędkości roboczej do 15 km/h. Słoma, ściernisko lub poplony są silnie rozdrabniane przez pole talerzy. W połączeniu z następującym po nim polem zębów, materia organiczna jest równomiernie mieszana, nawet w dużych ilościach.

Siewnik Tegosem na siewnikach Terrasem Pöttingera

Tegosem na siewniku Terrasem

Pöttinger wprowadza agregat do międzyplonów - Tegosem, do zamontowania na siewniku do siewu w mulcz – Terrasem. Dzięki zamontowaniu siewnika Tegosem 500 na Terrasemie, Pöttinger prowadza jeszcze jedną możliwość do swojej...

Przednie pole talerzy wyposażone jest w duże talerze, które bardzo dobrze rozbijają materię organiczną i pozostawiają rozdrobnioną strukturę gleby, zapewniając optymalne warunki do siewu.

Pola talerzy są dostępne w wersji gładkiej i ząbkowanej, a dzięki indywidualnemu zawieszeniu zapewniają wysoki prześwit i dobre dopasowanie do podłoża podczas intensywnej uprawy. Zabezpieczenie przed kamieniami dzięki gumowym elementom sprężynującym nie wymaga konserwacji.

Przy rozstawie wynoszącym 40 cm, pole zębów niezawodnie rozdrabnia substancje organiczną nawet w dużych ilościach i jest łatwe do ciągnięcia przy jednoczesnym wysokim prześwicie.

Zęby można regulować na głębokość do 30 cm. Podczas uprawy płytkiej czubek lemiesza przemieszcza się w wilgotnej, ciężkiej glebie na głębokości nieznacznie przekraczającej głębokość roboczą zespołu brony talerzowej.

Pługi Unico Maschio Gaspardo

Maschio Gaspardo Unico - nowa gama pługów

Maschio Gaspardo – włoski producent maszyn rolniczych wprowadza na rynek nową gamę narzędzi uprawowych – pługi Unico. Są to narzędzia obracalne, z systemem regulacji Smooth Set. System ten sprawia, że równoległobok zawieszenie...

Spulchnia to horyzont, wytwarza nierówną strukturę w glebie i tym samym znacznie zmniejsza ryzyko zamulenia na tych glebach. Dla pola zębów dostępne są różne redlice C-Mix. Dodatkowo oferowany jest system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. Dla długotrwałego użytkowania dostępne są również różne redlice HD o wysokiej odporności na zużycie.

Zęby C-Mix Super są wyposażone w sprężynowe zabezpieczenie przed przeciążeniem. Opcjonalnie dla Ceus-TX można wybrać nowe zęby C-Mix Ultra z automatycznym zabezpieczeniem przed przeciążeniem za pomocą siłowników hydraulicznych. Siła zwalniająca może być regulowana bezstopniowo do 800 kg.

Z jednej strony zapewnia to precyzyjne utrzymanie żądanej głębokości roboczej do 30 cm, zaś z system C-Mix-Ultra chroni kultywator przed ekstremalnymi obciążeniami, gdyż po zwolnieniu zęby powracają do pozycji roboczej z dużą amortyzacją.

Pole zębów posiada jednostkę równającą, która jest dostępna do wyboru z gładkimi lub zębatymi talerzami lub w postaci sprężystych elementów równających. Dla optymalnego podłączenia można indywidualnie regulować wysokość i nachylenie talerzy bocznych. Do późniejszego zagęszczania gleby służy 11 wałów i zgarniacze.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie RPT
12/2023

Krone OptiGrass

Zgrabiarka karuzelowa z podbieraczem plonu

Beczkowóz Rekordia z oponami BKT

Pasówka po polsku

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT