Lemken - brony talerzowe Rubin 10 już w Polsce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
24-02-2019,12:25 Aktualizacja: 24-02-2019,13:04
A A A

Lemken wprowadza na nasz rynek nową grupę bron talerzowych - Rubin 10. Najbardziej widoczną zmianą w stosunku do poprzedniego typoszeregu jest nowy układ talerzy, tworzący tzw. lustrzane odbicie, aby wytwarzać symetryczne siły po obu stronach narzędzia.

Zdaniem producenta rozwiązanie to ma zapewniać stabilność kierunkową, bez bocznego „ściągania” narzędzia, a także umożliwia precyzyjną pracę, również za pomocą GPS. Rubin 10 ma także przesunięte centralnie umieszczone tarcze, aby zapewnić bezkolizyjna pracę. Rozstaw elementów roboczych wynosi 12,5 cm. Dyski nowych Rubinów to hartowane powierzchniowo tarcze DuraMaxx o średnicy 645 mm. Te dyski mają żywotność o 30% wyższą niż zwykłe elementy robocze.

Lemken kupił holenderską Machinefabriek Steketee B.V.

Lemken - specjalistą od pielęgnacji roślin

Lemken W dniach 28 i 29 sierpnia br. zorganizował polowe pokazy wraz z konferencją prasową tym razem we Francji w obiekcie w okolicy miasta Orleans. Przedmiotem konferencji były nie tylko zmiany w obecnie znanych maszynach i narzędziach uprawowych,...

Każdy talerz w Rubinach 10 jest teraz wyposażona w zabezpieczenie przed przeciążeniem, aby zminimalizować obciążenia ramy. Przed talerzami producent umieścił bronę-zgrzebło, której zadaniem jest ułożenie resztek pożniwnych, ułatwiające ich pocięcie i wymieszanie z glebą przez talerze.

Koło podporowe Uni

Modele zawieszane i składane hydraulicznie można wyposażyć opcjonalnie w koło podporowe o nawie Uni, które jest umieszczone z tyłu na specjalnym ramieniu. Rozwiązanie to wpływa na zmniejszenie obciążenia na TUZ i nacisku na tylną oś ciągnika. W wersji zawieszanej brony Rubin 10 są dostępne z kołem Uni, stanowiącym podporę dla narzędzia podczas pracy, co umożliwia agregowanie brony z mniejszymi ciągnikami i ułatwia przejazdy transportowe. Wyposażenie to pozwala także na używanie cięższych wałów uprawowych. Brony Rubin 10 są produkowane w szerokościach roboczych 2,50 do 7 m.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement