Kredo pod Expressem. Zestaw, który uprawi i zasieje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-02-2015,15:35 Aktualizacja: 11-02-2015,16:43
A A A

Horsch wprowadza na rynek nowy zestaw do uprawy i siewu. Jest to brona wirnikowa Kredo z zawieszanym siewnikiem Express KR.

Express KR to pneumatyczna zawieszana maszyna do siewu zintegrowana z aktywną broną Kredo. Brona zbudowana jest z 10 elementów roboczych w postaci wirujących zębów, po dwa na jednej rotującej osi. Szerokość robocza maszyny wynosi 3 m.

Brona Kredo jest zalecana do przygotowania podłoża do siewu. Zdaniem producenta poradzi sobie także w trudnych warunkach, nawet na kamienistym podłożu. Maszyna ma system szybkiej wymiany zębów. Ponadto można założyć zęby mniej lub bardziej agresywne - tzw. wleczone. Głębokość roboczą brony reguluje się bezstopniowo.

Express KR może współpracować z dwoma rodzajami wałów: zębatym o średnicy 640 mm lub trapezowym pierścieniowym o średnicy 500 mm.

Siewnik zaopatrzony jest w nowe redlice Turbo Disc, zamocowane poprzez gumowe amortyzatory. Siła z jaką redlica może być dociskana do gleby wynosi do 120 kG. Głębokość siewu regulowana jest hydraulicznie. Express KR ma niezależne zawieszenie na ramie brony i regulacja jej głębokości pracy nie ma wpływu na ustawienia siewnika. Można także odczepić siewnik i pracować samą broną.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement