Amazone Cataya Super z redlicami jednotarczowymi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
04-07-2017,8:25 Aktualizacja: 17-10-2017,11:51
A A A
Firma Amazone w 2016 roku zaprezentowała mechaniczny agregat uprawowo-siewny Cataya Super z podwójnymi redlicami tarczowymi TwinTeC. Teraz  dostępny jest również z redlicami jednotarczowymi RoTeC-Control, które mogą być dostarczane z rozstawem rzędów 12,5 cm albo 15 cm.
 
- Uniwersalne, jednotarczowe redlice RoTeC-Control pokazują swoją siłę przede wszystkim przy pracy na polach z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na glebach ciężkich i kleistych. Także przy wąskim rozstawie rzędów jednotarczowa redlica RoTeC w każdych warunkach ma bardzo dobrą przepustowość. Czubek redlicy zapewnia precyzyjną i czystą redlinę wysiewu, dzięki czemu nasiona uzyskują optymalny kontakt z glebą i mają zapewnione znakomite warunki wschodów - mówi Michał Wojciechowski z Amazone Polska.
Amazone C-Mix-Clip

Amazone Cenius z systemem C-Mix-Clip

Firma Amazone zaproponowała  system szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip, który przystosowany jest do kultywatorów Cenius. Jak zapewnia producent umożliwia on komfortową wymianę tych elementów roboczych.   Za pomocą...
 
Amazone zapewnia, że redlica RoTeC dokładnie utrzymuje głębokość roboczą poprzez boczną tarczę prowadzącą Control 10 albo boczną rolkę prowadzącą Control 25. W kombinacji z redlicami RoTeC można wyposażyć agregat Cataya do wyboru w zagarniacz sprężynowy lub rolkowy. Nacisk rolek w zagarniaczu rolkowym reguluje się niezależnie i odpowiednio do warunków glebowych. Na glebach lekkich, suchych stosuje się niewielki nacisk redlic i duży nacisk rolek. Natomiast na glebie ciężkiej i wilgotnej ustawia się wysoki nacisk redlic przy niewielkim nacisku rolek. 
 
Agregat uprawowo-siewny Cataya Super z elektrycznym napędem aparatów wysiewajacych oraz sterowaniem ISOBUS posiada system dozowania nasion Precis. Pozwala on szybko przestawić maszynę z wysiewu nasion drobnych na wysiew nasion normalnych. Cataya dysponuje zbiornikiem mieszczącym 830 litrów ziarna a nadstawka pozwala powiększyć tę pojemność do 1.270 litrów. Szerokość robocza wynosi 3 m.
 
Narzędziem uprawowym oferowanym przez Amazone do kombinacji z siewnikiem Cataya jest nowa brona wirnikowa KE 3001 albo nowe kultywatory wirnikowe KX 3001 i KG 3001, które można wyposażyć w różne wały uprawowe.
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement