Agrisem International Maximulch serii 3 do uprawy płytkiej i glębokiej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
03-06-2015,7:05 Aktualizacja: 03-06-2015,12:26
A A A

Agregat Maximulch generacji trzeciej może pracować płytko za pomocą samych talerzy lub głęboko poprzez łapy TCS 550 służące do głębokiego drenażu gleby.

 

Wersja 4,5-metrowa ma 37 talerzy zamontowanych w dwóch rzędach. Pomiędzy nimi znajduje się rząd solidnych słupic zakończonych szerokimi zębami uprawowymi. Jest ich 8, ale umieszczone są naprzemiennie w celu zminimalizowania ryzyka zapchania resztkami pożniwnymi. W tym celu zwiększono również wysokość agregatu. W porównaniu do generacji drugiej wysokość ramy jest wyższa o 20%.

 

Agregat ścierniskowy

Maximulch może po żniwach zrywać ściernisko za pomocą samych talerzy. Natomiast po zamontowaniu siewnika poplonów można za jednym przejazdem wysiewać np. nasiona gorczycy. Producent oferuje w tym celu zbiorniki DS 200 lub DS 500.

 

Agregat do głębokiej uprawy

Jesienią Maximulcha można wykorzystać jako spulchniacz. Praca odbywa się wtedy samymi łapami, które pozostawiają w glebie szczeliny, co jak zapewnia producent przekłada się po siewie na lepszy wzrost korzeni roślin. Maksymalna głębokość robocza agregatu wynosi 25 cm.

Agregat Maximulch dostępny jest w wersjach zawieszanych (3 / 3,5 / 4 m) oraz półzawieszanych (4,5 / 6 m).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement