Robot paszowy Triomatic. Obsłuży 700 sztuk bydła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
16-02-2015,7:30 Aktualizacja: 19-02-2015,7:53
A A A

Triomatic T15 to nowy robot uzupełniający grupę automatycznych maszyn do zadawania pasz holenderskiej firmy Trioliet. Jest to jedno z ośmiu oferowanych przez firmę rozwiązań automatycznego podawania paszy dla zwierząt w budynkach inwentarskich.

Triomatic T15, w odróżnieniu od poprzednio skonstruowanych modeli, porusza się na czterech małych kołach. Także na nich opiera się system skrętu automatu – tzw. Skid Steer. Dwa koła mają niezależny napęd, co wpływa na wysoki stopień manewrowości pojazdu w wąskich alejkach.

Nowy robot ma zbiornik o pojemności 3 m3 z dwoma pionowymi ślimakami mieszającymi. Za jego opróżnianie odpowiada przenośnik taśmowy, który na życzenie klienta może mieć różną długość. Można także zamówić dodatkowe urządzenie wypychające paszę z obu stron urządzenia. Zarówno  zbiornik, jak i ślimaki wykonane są ze stali nierdzewnej. 

Triomatic T15 dla bezpieczeństwa posiada zderzaki, pod którymi znajdują się wyłączniki unieruchamiające robota w razie kolizji.

Robot w trybie automatycznym może obsługiwać 700 sztuk bydła. Jego programowanie odbywa się poprzez 15-calowy wyświetlacz dotykowy. W dokładnym ustalaniu składu przygotowywanej paszy pomaga urządzenie ważące.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement