Hawk VFA. Ramię do kosiarek w wersji 6-metrowej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
23-02-2015,11:20 Aktualizacja: 20-02-2015,8:56
A A A

Bomford Turner – brytyjski producent maszyn komunalnych i do utrzymania terenów zieleni, zaprezentował nowe ramię do kosiarek bijakowych.

W odróżnieniu od tradycyjnie skonstruowanych ramion kosiarek, które mają sztywną konstrukcję, pozwalającą na ruchy jedynie ramienia i głowicy w zakresie 90 stopni w osi pionowej względem ciągnika, nowe ramię Hawk VFA posiadające unikatowy system zawieszenia równoległobocznego, daje możliwość ruchu także do przodu i tyłu ciągnika - równolegle do niego. Dzięki takiemu zawieszeniu głowicy kosiarki możliwe jest jej ustawianie w pozycji wyprzedzenia jak i opóźnienia względem ciągnika, ponadto można łatwiej omijać np. drzewa, czy znaki drogowe, bez konieczności zmiany położenia pojazdu.

Hawk VFA jest obecnie oferowany w wersji z 6-metrowej. Daje ono możliwość przesuwu na równoległoboku w zakresie 2,3 m w przód i 2,3 m w tył. Dzięki temu łatwiej jest operatorowi obserwować maszynę oraz dostosować jej położenie do warunków pracy.

Wyposażenie standardowe maszyny obejmuje niezależny napęd hydrauliczny dla głowicy napędzanej przez dwubiegową pompę osiągającą moc 74 KM. Hawk VFA może być sterowany poprzez system ICS, zapewniającym ruchy ramienia w pełni proporcjonalne do ruchów palców operatora.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu