Wozy asenizacyjne Marco-Polo

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak|bujak@rpt.pl
29-03-2015,15:00 Aktualizacja: 29-03-2015,10:10
A A A

Firma Marco-Polo z Żuromina, jest producentem m.in. wozów asenizacyjnych. Jedną z maszyn tego typu jest mały wóz MP-1 5000 pokazany na targach AGROTECH 2015.

Jest to konstrukcja samonośna, z dyszlem przystosowanym do zaczepu dolnego ciągnika. Wóz ten ma pojemność 5293 l. Jego beczka o średnicy 140 cm jest obustronnie zabezpieczona przed korozją powłoką cynkową, wykonywaną ogniowo.

Do napełniania zbiornika służy pompa próżniowa o symbolu MEC 4000, napędzana poprzez WOM o 540 obr./min. Maszyna porusza się na pojedynczej osi, która w tej wersji jest osią sztywną. Producent zastosował koła z oponami w rozmiarze 500x17.

Wszystkie wozy Marco-Polo są wyposażone w pneumatyczny układ hamulcowy, układ hydrauliczny do sterowania zamykaniem zasuw oraz instalację elektryczną. Wóz jest przystosowany do pracy z rozlewaczami mocowanymi na złącza typu Perrot.

 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
12/2025

Od 7 do 41 noży

Agritechnica 2025 w obiektywie RPT

TEF20 - niechciany diesel Fergusona

Wyższy poziom zaawansowania w nawożeniu

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT