Rozsiewacze nawozów Akpil Serenti

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
15-03-2015,9:55 Aktualizacja: 16-03-2015,10:02
A A A

Serenti to grupa zawieszanych rozsiewaczy dwutarczowych oferowanych przez Akpil. Maszyny występują w trzech modelach ze zbiornikami o pojemnościach: 800-, 1200- i 1600-litrów.

 

Nadstawka to dodatkowe 400 l

Rozsiewacze mają modułową budowę zbiornika.  Standardowa pojemność wynosi 800 litrów. Każda nadstawka zwiększa pojemność o 400 l, a można założyć ich maksymalnie dwie. W przedniej części zbiornika znajdują się dwa okienka do sprawdzania ile nawozu znajduje się w środku.

Producent zadbał o trwałość urządzenia. Dlatego elementy mające bezpośrednią styczność z nawozami są wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to m.in. dno rozsiewacza, tarcze, łopatki, rama z oświetleniem drogowym maszyny, przednia rynna maszyny i osłona chroniąca przed granulami nawozu uciekającymi z tarcz.

Rozsiewacze Serenti mają mechaniczne mieszadło. Aby do środka systemu rozsiewającego nie wpadły duże grudy i elementy mogące uszkodzić np. łopatki, w skrzyni znajdują się sita.

 

Hydrauliczne sterowanie zasuwami

Rozsiewacz jest przystosowany do podnośnika kat. II. W wyposażeniu standardowym znajduje się hydrauliczne sterowanie zasuwami. Jego elementy regulacyjne umieszczone z prawej lub lewej strony maszyny.

Szerokość robocza rozsiewaczy Serenti wynosi od 10 do 24 m. Maszyna jest  wyposażona w oświetlenie drogowe.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj