Rozsiewacze dwutarczowe ze zbiornikami 1000 i 730 litrów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
26-06-2019,11:10 Aktualizacja: 25-06-2019,22:50
A A A
Marka Unia przygotowała nowe modele rozsiewaczy dwutarczowych ze szczelinowym systemem wysiewu. To maszyny serii MS i MX ze zbiornikami nawozowymi o pojemnościach odpowiednio: 730 i 1000 l.
 
Rozsiewacz MX 1000 standardowo wyposażony jest w zasuwy sterowane hydraulicznie. Za dopłatą dostępny jest zawór umożliwiający sterowanie niezależne lewej i prawej strony, który korzysta z jednego złącza hydrauliki zewnętrznej ciągnika. Elementy rozsiewające są wykonane ze stali nierdzewnej.
Fenix 3000/4

Marka Unia pokazała nowe maszyny

Marka Unia skupiająca pod logo jabłuszka kilka polskich fabryk maszyn rolniczych pokazała dziennikarzom w pracy najnowsze produkty. Były wśród nich: agregat uprawowo-siewny Fenix, pług dłutowy Harrier, wały Teris i opryskiwacz z belką...
Opcjonalnie z kwasówki może być wykonany także zbiornik. W opcji dostępna jest także plandeka ze stelażem otwierana za pomocą dźwigni. Do wysiewu granicznego służy tarcza skrajna lub rozwiązanie bardziej zaawansowane i wygodniejsze w obsłudze – limiter unoszony mechanicznie.
 
Drugi nowy rozsiewacz marki Unia – MS 700 – ma zasuwy obsługiwane mechanicznie za pomocą dźwigni, ale opcjonalnie może zostać wyposażony w siłowniki hydrauliczne oraz zawór niezależnego sterowania lewą i prawą zasuwą. Tarcza do wysiewu skrajnego oraz plandeka umożliwiająca kontynuację pracy nawet podczas wystąpienia opadów atmosferycznych to również elementy wyposażenia dodatkowego.
 
Orientacyjna cena rozsiewacza MX 1000 wynosi 10 900 zł, a MS 700 kosztuje 9000 zł. To kwoty netto dla maszyn z wyposażeniem standardowym.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
9/2021