Ocynkowane rozrzutniki Pichon Muck Master

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
05-09-2016,7:00 Aktualizacja: 21-10-2016,14:11
A A A
Podczas Agro Show 2016 Pichon zaprezentuje w pełni ocynkowane roztrząsacze ze skrzyniami o pojemnościach od 21 do 43 m3 . Można je wyposażyć w adaptery pionowe o szerokości 1,7 lub 1,9 m, które u podstawy mają zamontowane tarcze o średnicy 750 mm. Nowe rozrzutniki uzupełniły serię Muck Master.
 
Dostępne będą cztery modele w wersji  2-osiowej Tandem lub 3-osiowej Tridem z długością skrzyni od 6 do 8,5 m. Można nimi roztrząsać obornik, kompost, łajno, wapno i odpady zielone. Maksymalna szerokość robocza wynosi 25 m.
 
Jak zapewnia producent, dzięki połączeniu adapterów pionowych z tarczami uzyskuje się dobre rozdrobnienie oraz jednorodny rozrzut materiału. W celu uzyskania równomiernego rozrzucania od początku do końca pracy, rozrzutniki mogą być również doposażone w przednią ścianę przesuwną.
 
Ekran dotykowy sterownika Flowmeter

Rozrzutnki Pichon z ekranem dotykowym i Isobusem

Francuska firma Pichon wyposaża swoje rozrzutniki obornika typoszeregu Muck Master, w dotykowy panel sterujący o nazwie Flowmeter. Ponadto maszyny tej marki zostały wzbogacone w system Isobus. Flowmeter to swoisty regulator dawkowania naturalnych...
 
Nowe rozrzutniki, tak jak inne marki Pichon wyposażone są w system DPAE z wagą oraz Isobus. Pozwala to utrzymać ustaloną dawkę nawozu na hektar.
 
Rozrzutniki Pichon mogą również pełnić rolę przyczep objętościowych do zwożenia zielonek lub sieczki do silosu. Wtedy po zdemontowaniu adapterów pozostaje dwustronna klapa hydrauliczna zwiększająca pojemność aż o 5 m3. Ponadto można zamontować nadstawki o wysokości 700 mm.
 
Z nową gamą rozrzutników będzie można się zapoznać podczas wystawy Agro Show Bednary 2016 na stoisku firmy Pichon – sektor B, stoisko 192.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement