Ursus ma współpracować z Chińczykami. Pomoże to firmie?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2020,11:05 Aktualizacja: 03-11-2020,11:11
A A A

Będący w restrukturyzacji Ursus S.A. podpisał list intencyjny o współpracy z China Dongfeng Motor Industry Imp. & Exp. Co. Według zarządu polskiego producenta kooperacja z chińskim potentatem motoryzacyjnym ma pozytywnie wpłynąć na firmę.

W sygnowanym liście uzgodniono, że strony zamierzają zainicjować współpracę badawczo-rozwojową i przemysłową w celu stworzenia, homologacji, wdrożenia i sprzedaży towarów w oparciu o produkty Dongfeng i europejskie know-how Ursusa w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryczno-wodorowych.

ursus, produkcja ciągników ursus

Ursus będzie nadal istniał? Zadecydują akcjonariusze

Podczas walnego zgromadzenia w sierpniu akcjonariusze spółki Ursus, biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową, będą decydować m.in. o dalszym jej istnieniu. Kłopoty producenta maszyn rolniczych są znane od dawna. Obecnie Ursus SA znajduje...

Przewidziana jest również weryfikacja możliwości związana z lokalną produkcją uzgodnionych modeli.

"Strony deklarują, że bliższa współpraca powinna rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku i być kontynuowana w kolejnych latach. Planowana transakcja, jeśli dojdzie do skutku, korzystnie wpłynie na realizację planu restrukturyzacyjnego" - czytamy w komunikacie Ursusa.

Grupa Dongfeng, w tym spółka matka Dongfeng Motor Corporation, została założona w 1969 roku i jest jedną z największych chińskich grup samochodowych.

Jej główna działalność obejmuje produkcję całej gamy pojazdów użytkowych, samochodów osobowych, zespołów samochodowych, części i komponentów, maszyn i wyposażenia oraz innych produktów i usług związanych z samochodami.

"Dongfeng od wielu lat jest znaną marką w Chinach i cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Pojazdy użytkowe obejmują pełną gamę serii, w tym średnie, ciężkie, lekkie, mini-ciężarówki i wersje do zastosowań specjalnych. Pojazdy osobowe obejmują samochody osobowe, SUV-y, MPV, mini-CV, itp. Ponadto Grupa Dongfeng produkuje również różne pojazdy bezemisyjne, w tym pojazdy HEV, pojazdy wyłącznie elektryczne i na gaz ziemny" - poinformowała polska spółka.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj