John Deere 6M z Euro IV. Nowe modele po raz pierwszy w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Towpik | towpik@rpt.pl
11-02-2016,11:05 Aktualizacja: 12-02-2016,16:31
A A A

Nowe ciągniki John Deere serii 6M po raz pierwszy w Polsce pojawią się podczas wystawy Agrotech 2016 w Kielcach, trwającej od 18 do 20 marca. Jak zapowiada Piotr Dziamski, kierownik marketingu John Deere Polska, w kwietniu i maju u dilerów marki John Deere odbędą się Dni Otwarte, podczas których zostaną będzie możliwość poznania i przetestowania nowych ciągników. Dotychczasowa seria 6M jest najpopularniejszą w ofercie Johna Deere`a w Polsce.

Maszyny w nowym wydaniu są zwrotniejsze od poprzedników i jak zapewnia producent postarano się o większy komfort dla operatora w amortyzowanej i klimatyzowanej kabinie. Nowe 6-tki mają sporą gamę przekładni: Power Quad Plus, Auto Quad Plus oraz zautomatyzowaną Command Quad. w układzie hydraulicznym przewidziano maksymalnie cztery pary zaworów sterowanych elektronicznie - SCV oraz opcjonalnie przedni podnośnik.

Moc od  110 do 145 KM nowych czterocylindrowych ciągników zapewniają 4,5-litrowe silniki PowerTech PSS. Z kolei modele sześciocylindrowe napędzane są dwoma rodzajami silników PowerTech PVS o pojemności 6,8 litra i mocy od 155 KM i 175 KM oraz PowerTech PSS, o tej samej pojemności, ale o mocy maksymalnej 195 KM.

John Deere ładowacze czołowe serii 3

Ładowacz John Deere serii R do ciągników 6M i 6R

Nową linię ładowaczy czołowych  serii R zaprojektowano do ciągników John Deere Euro IV, ale będzie również kompatybilna ze starszymi modelami Euro IIIA i IIIB. Nowe ładowacze czołowe zastąpią aktualne modele John Deere z serii H....

Jak zapewnia producent konstrukcja silników John Deere PowerTech spełniających normę emisji spalin Euro IV ma niskie koszty eksploatacyjne i zapewnia maksymalną czułość na zmiany obciążenia podczas pracy. To jednak nie koniec zmian. - Silniki zostały wyposażone w wystarczający na cały okres eksploatacji filtr DPF oraz układ SCR, a okres wymiany oleju w modelach 6155M, 175M oraz 6195M wydłużyliśmy do 750 godzin - tłumaczy Piotr Dziamski z John Deere Polska. Dodatkowo ciągniki serii 6M o mocy powyżej 135 KM mogą zostać fabrycznie przygotowane do systemu automatycznego prowadzenia AutoTrac, który będzie zintegrowany z konstrukcją ciągnika, tak jak w serii 6R.

Nowa seria 6M została zaprojektowana tak, by współpracować z  nowymi ładowaczami wyposażonymi w nowe ramy montażowe i elementy chroniące maskę ciągnika. Modele z serii 6M, zgodnie z zapowiedzią marki, w sieci sprzedaży mają być dostępne od kwietnia 2016 r.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!