Za to lekarz weterynarii będzie się tłumaczył przed prokuratorem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-09-2018,21:00 Aktualizacja: 21-09-2018,13:11
A A A

Zamiast do rolnika, lekarz weterynarii z Lubelszczyzny przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza i zapytał, czy ma podmienić próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Gdy sprawa wyszła na jaw, lekarzem zainteresowała się policja i prokuratura.

10 września, tuż po godzinie 15 lekarz weterynarii świadczący usługi na rzecz Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej zadzwonił do dziennikarza "Wspólnoty Parczewskiej".

Zrobił to przez pomyłkę, bowiem redaktor nosi identyczne nazwisko jak rolnik, do którego lekarz zamierzał zadzwonić.

ognisko ASF, wirus ASF, odszkodowania za likwidację stada, program bioasekuracji

Odszkodowanie za utylizację świń w ognisku ASF. Na co zwracać uwagę?

Ministerstwo rolnictwa odpowiedziało na pismo Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej w sprawie opóźnień związanych z wypłatą odkodowania za likwidację ogniska ASF. Informuje w nim, że przed wydaniem decyzji...
- Mamy uwalnianie gminy w tej chwili z tej zapowietrzonej strefy i mam u pana krew pobrać. Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać? - mówił weterynarz.

Prokuratura Rejonowa w Parczewie (woj. lubelskie) już wszczęła śledztwo w kierunku niedopełnienia obowiązków przez lekarza weterynarii.

- To jest koszmar - nie kryje swojego oburzenia Katarzyna Szczubiał z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie. - W takiej sytuacji powiatowy lekarz weterynarii jest zobowiązany powiadomić organy ścigania. I już to zrobił - zaznacza Szczubiał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". - Poinformował też rzecznika odpowiedzialności zawodowej - dodaje.

Incydent z udziałem lekarza weterynarii nie wstrzymuje w żaden sposób procesu "uwalniania z ASF" powiatu parczewskiego, gdzie występuje największe w Lubelskiem zagęszczenie gospodarstw utrzymujących świnie.

asf w polsce, lubelszczyzna, Przemysław Czarnek, gmina Białopole

ASF. Wojewoda znosi restrykcje w kilku powiatach

Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski zniósł obszary zapowietrzone i zagrożone wirusem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów: parczewskiego, radzyńskiego, łukowskiego i lubartowskiego. Oznacza to, że zostają tam uchylone...

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostaną zdjęte zakazy m.in. dotyczące przemieszczania się zwierząt i organizacji targów i wystaw - informuje "Dziennik Wschodni".

Czy po raz kolejny będą pobierane próbki do badań w gospodarstwach, w których robił to wspomniany weterynarz? O tym ma zdecydować powiatowa lekarz weterynarii w Parczewie.

  • Rozmowa telefoniczna lekarza weterynarii z dziennikarzem z dnia 10 września br.

AK.: Dzień dobry, Artur K...n się kłania, szefuniu. Mamy uwalnianie gminy w tej chwili z tej zapowietrzonej strefy i mam u pana krew pobrać. Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?

Andrzej Dejneka: Nie bardzo rozumiem.

AK.: No wezmę od kogoś i podam jako próbkę od pańskiej świni. Czy przyjeżdżać i pobierać krew?

ASF, embargo, trzoda chlewna, Belgia

ASF już zabrał Belgii dziewięciu odbiorców wieprzowiny

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF), jak poinformował portal Pig Progress, został potwierdzony w Belgii u trzech padłych dzików i jednego odstrzelonego osobnika. W wyniku pojawienia się pierwszego przypadku choroby dziewięć państw...
AD.: Wie pan z kim pan rozmawia?

AK.: Pan Dejneka?

AD.: No.

AK.: Nie z Piech?

AD.: Nie, nie, nie. Ze Wspólnoty proszę pana.

AK.: Aaaaaaaaaa. Przepraszam.

AD.: Nie ma za co. Bardzo ciekawie pan powiedział. Do widzenia.

(…)

źródło: Wspólnota Parczewska, Dziennik Wschodni

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA