World Pork Expo w USA odwołane. Amerykanie boją się ASF

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-04-2019,8:00 Aktualizacja: 13-04-2019,12:25
A A A

Afrykański pomór świń jest główną przyczyną odwołania targów World Pork Expo 2019, które miały się odbyć w lipcu w Stanach Zjednoczonych.

World Pork Expo są organizowane od 1987 roku. To największa na świecie branżowa impreza poświęcona wieprzowinie. Biorą w niej udział hodowcy oraz producenci trzody chlewnej oraz inni przedstawiciele z tej branży z  całego świata. Co roku uczestniczy w niej około 20 tysięcy osób.

ASF bardzo szybko rozprzestrzenia się w Chinach, a także w innych państwach Azji. Tymczasem w targach World Pork Expo uczestniczą przedstawiciele branży z tych terenów.

Tybet, Chiny, ASF, trzoda chlewna

ASF jest już w Tybecie. Wykryto trzy ogniska choroby

Władze weterynaryjne w Chinach poinformowały Światową Organizację Zdrowia Zwierząt (OIE) o stwierdzeniu trzech ognisk afrykańskiego pomoru świń w Tybecie. Ognisko ASF, pierwsze w Tybecie, jak informuje portal 3trzy3 wybuchło w gospodarstwie...

Ryzyko przeniesienia do USA wirusa afrykańskiego pomoru świń jest znikome, jednak organizatorzy postanowili zachować szczególną ostrożność.

"Zdrowie stad świń w USA jest najważniejsze. Od niego zależą środki utrzymania naszych producentów. Zapobieganie jest jedyną obroną przed ASF. Nadal więc będziemy robić wszystko, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej choroby na Stany Zjednoczone" czytamy na stronie organizatora targów.

Amerykańscy producenci wieprzowiny proszę władze o sfinansowanie przeszkolenia 600 nowych inspektorów celnych w celu ochrony granic i dalszego wzmocnienia obrony przed afrykańskim pomorem świń.

"Nasi rolnicy są bardzo zależni od eksportu. Wybuch ASF natychmiast zamknie nasze rynki eksportowe w czasie, gdy już stoimy w obliczu poważnych przeszkód. Taryfy odwetowe, z którymi mamy obecnie do czynienia na niektórych z naszych największych rynków eksportowych z powodu sporów handlowych, należą do czynników, które skłoniły nas do podjęcia ostrożnej decyzji dotyczącej World Pork Expo. Producenci wieprzowiny w USA już działają w bardzo trudnych warunkach finansowych" czytamy na stronie organizatora targów.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA