Wirus ASF w chińskiej kiełbasie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
07-11-2018,16:35 Aktualizacja: 07-11-2018,13:04
A A A
Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został wykryty w kiełbasie, którą przywiózł do Tajwanu chiński turysta. Kiełbasę wyprodukowała WH Group, największy producent mięsa w Chinach.
 
ASF w Chinach rozprzestrzenia się bardzo szybko. Od początku sierpnia potwierdzono w tym kraju już ponad 40 ognisk choroby. Wystąpiła ona w 12 prowincjach oraz w mieście wydzielonym Tiencin. 
 
Chińskie służby weterynaryjne na dotkniętych obszarach wybiły prewencyjnie łącznie około 200 tys. sztuk trzody chlewnej. 
 
ASF, wirus, dziki, afrykański pomór świń

Kolejne przypadki ASF u dzików

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został potwierdzony u kolejnych padłych i odstrzelonych dzików. W ostatnich dniach w Polsce wystąpiło 25 nowych przypadków choroby.    ASF został potwierdzony na terytorium Polski, na...
 
Jak informuje portal 3trzy3.pl wirus ASF został wykryty w paczce chińskiej chrupkiej kiełbasy, która została przywieziona przez jednego z pasażerów na promie z chińskiej prowincji Fujian do Kinmen.
 
Kiełbasa została wyprodukowana przez WH Group, największego producenta mięsa w Chinach. Została ona znaleziona w czwartek w zeszłym tygodniu w koszu na śmieci w porcie Shuitou, powiedział wiceminister rolnictwa Huang Chin-cheng.
 
WH Group powiedziała, że trwają ustalenia, czy wirus ASF został znaleziony w kiełbasie wyprodukowanej przez spółkę zależną, która to została przywieziona na wyspę przez podróżnego.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2022

Hoduj z głową bydło:

-Produkuj mleko A2

-Jakie buhaje A2A2?

-Separat na legowiskach

-Lizawki-niezbędny dodatek?

-Rozród stada jak w zegarku

 

PRENUMERATA