Wieprzowina odnotowała największy wzrost ceny rok do roku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-01-2020,13:00 Aktualizacja: 15-01-2020,10:23
A A A
Wskaźnik cen mięsa FAO w 2019 r. wyniósł  średnio 175,8 punktu. Tym samym wieprzowina odnotowała największy wzrost rok do roku.
 
Wskaźnik cen żywności FAO jest indeksem cen pięciu najważniejszych grup towarowych na rynkach międzynarodowych. Należą do nich zboża, mięso, wyroby mleczarskie, olej roślinny i cukier.
 
W minionym roku, jak podaje portal 3trzy3.pl na podstawie strony www.fao.org, wskaźnik cen mięsa FAO wynosił średnio 175,8 punktu. Jest to wzrost o 9,5 punktu, czyli 5,7% w stosunku do 2018 r. 
 
tuczniki, cena w Niemczech, trzoda chlewna, spadek cen żywca wieprzowego

Ceny tuczników spadają niemal w całej Europie

Okres świąteczny i związany z nim krótszy tydzień ubojowy doprowadził do nadwyżki podaży żywca wieprzowego w wielu unijnych krajach. Sytuacja ta doprowadziła do dużych spadków cen tuczników na niemieckim rynku.   ...
Mięso wieprzowe wśród różnych kategorii mięsa zanotowało największy wzrost notowań rok do roku. Na drugim miejscu uplasowała się wołowina, a na trzecim drób. Mięso owcze uzyskało wynik poniżej średniej rocznej w 2018 r.
 
Cena mięsa wieprzowego w grudniu 2019 r. wzrosła. Jest to efekt zwiększonego popytu na wieprzowinę w związku z okresem świątecznym oraz wzrostu eksportu do krajów azjatyckich.
 
W stosunku do cen z grudnia wskaźnik cen mięsa FAO wynosił średnio 191,6 punktu. Był on niemal taki sam jak odnotowano w listopadzie 2019 r. Jednocześnie był on o 29 punktów wyższy niż w analogicznym okresie 2018 r.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA