Rolnicy szykują się do wielkiego protestu. Żarty się skończyły

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
19-03-2018,19:45 Aktualizacja: 20-03-2018,11:24
A A A

- To już nie są żarty. Nie stać nas na spłacanie niczego - mówił Marek Sulima, rolnik z powiatu bialskiego na spotkaniu z politykami PSL w Lublinie. Wytknął rządzącym brak skutecznej walki z ASF i zapowiedział wielki protest.   

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL podkreślał, że od czasu przejęcia władzy przez PiS rolnicy zostali "pozostawieni sami sobie".

- Nikt nic nie robił aby ograniczyć chorobę wśród dzików, ani aby ochronić rolników przez rozprzestrzenianiem się ASF - stwierdził polityk w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

ASF, wirus ASF, PSL, polityka, Kosiniak-Kamysz, afrykański pomór świń

PSL: rząd przespał szanse na zahamowanie ASF

Oczekujemy od premiera Mateusza Morawieckiego działań w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem pieniądze, które rząd planuje wydać na budowę zapory wzdłuż granicy,...

- Często w wyborach wychodzą faryzeusze. I przyszli faryzeusze na polską wieś i oszukali ją - mówił z kolei o politykach partii rządzącej Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. - My nie odpuścimy. Jesteśmy dziś jedynym stronnictwem, które sprawy polskiej wsi i rolnictwa porusza na każdym posiedzeniu Sejmu - zapewniał.

Przedstawiciele OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych zapowiedzieli na spotkaniu, że w związku z trudną sytuacją producentów świń zorganizują akcję protestacyjną. - To będzie jeden z najbardziej dotkliwych protestów i to jeszcze przed świętami. Są potężne gospodarstwa towarowe, które miały milionowe obroty, a teraz zastanawiają się, jak przeżyć od pierwszego do pierwszego - powiedział Sulima uzasadniał konieczność zorganizowania protestu.

Dodał, że jeden z hodowców z gminy Międzyrzec Podlaski w związku z trudną sytuacją życiową popełnił samobójstwo bo - jak twierdzi - "załamał się".
 

źródło: Polsat News

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2023

Hoduj z głową bydło:

-Cena mleka w UE spada

-Pierwiastki potrzebują miejsca

-Genetyka, czyli hazard w oborze

-Postawili na szybkość doju

-Czołówka producentów opasów

 

PRENUMERATA