Rolnicy będą protestować na drodze krajowej nr 5

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-01-2015,12:45 Aktualizacja: 20-01-2015,14:53
A A A
Gospodarze będą walczyć o swoje podczas protestu. Podkreślają, że nie mają innego wyjścia i 28 stycznia w Żninie wyjdą na drogę krajową nr 5. 
 
- Rozmowy niewiele dają, a sytuacja producentów trzody chlewnej jest dramatyczna! - mówili zgodnie uczestnicy spotkania w Przysieku (koło Torunia), które odbyło się 19 stycznia.
 
Jak informuje "Gazeta Pomorska" w rozmowach brało udział około stu przedstawicieli grup producentów z Kujaw i Pomorza, z Warmii i Mazur oraz z woj. zachodniopomorskiego. Na sali nie brakowało młodych rolników. 
 
Gospodarze chcą wsparcia i ochrony polskiego rynku, bo choć produkują mniej wieprzowiny niż wynosi krajowe spożycie ceny w skupach są dramatycznie niskie. - Jemy coraz więcej wieprzowiny na przykład z Niemiec albo z Danii, a w polskich chlewniach nie brakuje prosiąt czy warchlaków sprowadzonych z Zachodu lub Litwy - cytuje ich portal pomorska.pl
 
Uczestnicy spotkania w Przysieku zdecydowali, że 28 stycznia w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) zorganizują protest. O godz.10 wyjdą na drogę krajową nr 5.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA