Protestują, bo nie chcą żyć między chlewniami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
05-09-2016,14:25 Aktualizacja: 05-09-2016,14:46
A A A

Mieszkańcy gminy Niedrzwica Duża są zaniepokojeni planami budowy na jej terenie dwóch chlewni. W miejscowości pojawiły się już nawet plakaty ostrzegające przed potencjalnymi uciążliwościami niechcianego sąsiedztwa.

Inwestor złożył wniosek o budowę chlewni w Niedrzwicy oraz w miejscowości Borkowizna, lecz później dokument został... zawieszony. - W ciągu trzech lat inwestor może wrócić do tematu. Będzie to kolejny taki zakład niedaleko zabudowań - mówi Polskiemu Radiu Lublin Mariusz Zgórka, prezes Stowarzyszenia Nasza Niedrzwica.

Na stronie internetowej gminy pojawił się tymczasem komunikat dotyczący budowy chlewni. Jak wynika z informacji uzyskanych przez rozgłośnię ze Starostwa Powiatowego w Lublinie, inwestycje zlokalizowano w obszarze wyznaczonym planem pod tereny rolne znajdujące się na zapleczu zabudowy siedliskowej. Aby uniemożliwić budowę, konieczna byłaby zatem zmiana planu miejscowego.

Niebawem sprawą ewentualnej inwestycji zajmie się rada gminy Niedrzwica Duża. Obecność na spotkaniu zapowiedzieli już protestujący mieszkańcy.

Źródło Polskie Radio Lublin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA