Potrzebna pomoc dla producentów trzody za końcówkę roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-02-2021,15:05 Aktualizacja: 09-02-2021,15:09
A A A

Podlaska Izba Rolnicza wnioskuje o uruchomienie pomocy na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu uzyskanej przez producenta świń ze sprzedaży zwierząt utrzymywanych na obszarze objętym restrykcjami w związku ze zwalczaniem ASF za ostatni kwartał 2020 r.

Gobarto Hodowca Sp. z o.o., trzoda chlewna, stada trzody, tuczniki, cena tuczników, świnie,

Ponad 20% stad w Polsce liczy do 5 świń

Średnia liczba świń w 2020 r. w pojedynczym stadzie przekroczyła 100 sztuk. Na początku 2021 r. statystycznie liczyło ono niemal 109 sztuk trzody, tj. o 19 więcej w porównaniu z końcem 2019 r. Średnia liczba zwierząt w stadzie w ciągu 5 lat...

Wystąpienie na wniosek hodowców trzody chlewnej trafiło do Krajowej Rady Izb Rolniczych. Jak czytamy w uzasadnieniu, nabór, który zakończył się 21 grudnia 2020 roku dotyczył kwoty obniżonego dochodu za czwarty kwartał 2019 r. oraz I, II, III kwartał 2020 r.

Jednocześnie straty, jakie rolnicy ponoszą z racji utrzymywania świń na obszarach objętych restrykcjami w związku z ASF, są nadal ogromne.

"Dlatego tak ważna w obecnej sytuacji jest płynność finansowa, która niestety jest zachwiana z powodu ASF, ale również w wyniku panującej pandemii koronawirusa. Producenci wieprzowiny skarżą się na zakłócenia spowodowane przerwami w łańcuchach dostaw z uwagi na zamknięte lokale gastronomiczne, hotele" - argumentuje podlaski samorząd rolniczy.
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA