Pejsakówka po raz 21. W Puławach odbędzie się konferencja naukowa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-06-2016,8:10 Aktualizacja: 16-06-2016,8:17
A A A

Nieustanny, od 12 lat, spadek produkcji świń w Polsce zmusza wszystkich związanych z tym zagadnieniem do intensywnych działań naprawczych. Dlatego 21-22 czerwca 2016 r. w Puławach odbędzie się XXI Międzynarodowa Konferencja Naukowa, pt. „Optymalne: technologia, genetyka oraz zdrowie - podstawą opłacalności chowu świń.

Konferencja będzie poświęcona zdrowotnym i genetycznym uwarunkowaniom w chowie świń. Zaniedbania w ochronie zdrowia tych zwierząt oraz niedocenianie znaczenia potencjału genetycznego w aspekcie efektywności produkcji to jedne z najważniejszych przyczyn niekonkurencyjnego chowu świń, na które wpływ mają lekarze weterynarii i producenci świń.

Pejsakówka po raz 20 - W Puławach trwa jubileuszowa konferencja hyopatologiczna

Tegoroczna jubileuszowa konferencja hyopatologiczna, która odbywa się w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach ma szczególną oprawę merytoryczną, ale także towarzyską. 29 maja prof. dr hab. dr h.c. Zygmunt Pejsak został...

Referaty wygłoszą wybitni naukowcy i praktycy krajowi i zagraniczni. Wśród tematów wiodących są zaniedbania determinujące niekonkurencyjność produkcji świń w Polsce, genetyka i zdrowie jako siły napędowe konkurencyjnej produkcji czy wpływ probiotyków i zakwaszaczy na mikroflorę jelit. Szczegółowy program konferencji można znaleźć TUTAJ.

Organizatorem konferencji jest Zakład Chorób Świń Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, sekcja fizjologii i patologii świń Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie. Natomiast głównymi sponsorami tegorocznej „Pejsakówki” są firmy Biowet Drwalew, CEVA oraz JHJ.

Seminarium będzie towarzyszyć wystawa firm związanych z produkcją trzody chlewnej. Tradycyjnie obędzie się także coroczna aukcja charytatywna oraz wieczorne spotkanie towarzyskie. Co roku organizatorzy zapraszają gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Uczestnicy „Pejsakówki” mieli okazję wysłuchać koncertów m.in. Maryli Rodowicz i zespołu Bajm. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Lady Punk.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA