Nowy podręcznik dla hodowców świń, studentów i zootechników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
13-03-2020,15:00 Aktualizacja: 13-03-2020,14:15
A A A

Książka "Hodowla i chów świń" pod redakcją naukową Anny Rekiel, Tomasza Szwaczkowskiego i Roberta Eckerta wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, to nowa pozycja na rynku.

Podręcznik jest adresowany do studentów i doktorantów kierunku zootechnika oraz kierunków pokrewnych. Stanowi kompendium aktualnej wiedzy na temat hodowli i chowu świń.

Hodowcy i producenci świń mogą się w nim zapoznać z dokonaniami krajowej i światowej nauki ostatnich dekad z zakresu badań począwszy od biologii gatunku i biotechnologii, przez żywienie i profilaktykę weterynaryjną oraz różne aspekty hodowli i chowu, a skończywszy na zagadnieniach ekonomicznych warunkujących efektywność produkcji wieprzowiny.

produkcja wieprzowiny, Unia Europejska, eksport wieprzowiny do Chin,

Produkcja wieprzowiny w UE w 2020 r. pobije rekord?

Eksport wieprzowiny do Chin nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Według prognoz jest to jeden z głównych czynników, dzięki któremu w bieżącym roku padnie rekord produkcji wieprzowiny w Unii Europejskiej.   Spożycie...

- Należy stwierdzić, że inicjatywa opracowania i wydania nowego ogólnopolskiego, możliwie nowoczesnego podręcznika akademickiego „Hodowla i chów świń”, jest w pełni uzasadniona i warta całkowitego poparcia. Przedstawioną do oceny pracę uznaję jako wartościową, potrzebną i oczekiwaną na rynku wydawniczym - komentuje recenzent książki prof. dr hab. inż. Wojciech Kapelański z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Autorami przedstawionego opracowania są w zdecydowanej większości doświadczeni nauczyciele akademiccy z uznanym cenzusem i dorobkiem naukowym oraz wieloletnim stażem dydaktycznym. Posiadają oni także szerokie rozeznanie w aktualnie realizowanej praktyce zootechnicznej.

"Z tych m.in. względów, proponowany podręcznik ma wszelkie podstawy i szanse na to aby stać się w pełni przydatnym i nowoczesnym narzędziem zdobywania wiedzy przez studentów i wszystkich zainteresowanych problematyką hodowli i chowu świń" czytamy w komunikacie wydawcy.

Cena podręcznika wynosi 72 zł (miękka oprawa) lub 81 zł (twarda oprawa).

Więcej informacji na temat podręcznika znajdziesz TUTAJ.

  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
     
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA