Na granicy Dolnego Śląska powstanie płot? Jest wniosek rolników i samorządów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-11-2019,13:35 Aktualizacja: 29-11-2019,13:40
A A A

Na wniosek rolników i samorządowców z powiatu polkowickiego oraz głogowskiego wnosimy o włączenie się służb naszego województwa w budowę płotu zaporowego na granicy stref od strony województwa lubuskiego - wskazała Dolnośląska Izba Rolnicza.

Pismo do wojewody jest pokłosiem stwierdzenia wirusa afrykańskiego pomoru świń u dzików w woj. lubuskim. Hodowcy trzody z zachodniej Polski są tym faktem przerażeni.

walka z asf w polsce, PSL-Kukiz'15, mirosław maliszewski, pomoc dla rolników

Opozycja chce informacji premiera na temat zwalczania ASF

Posłowie PSL-Kukiz'15 kierują wniosek do Elżbiety Witek, marszałek Sejmu o uzupełnienie porządku obrad najbliższego posiedzenia o informację premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącego podejmowanych działań w celu zwalczania i zapobiegania...

DIR w swoim wystąpieniu podkreśla, że po znalezieniu dzików zarażonych ASF na terenie Lubuskiego, tam - na obszarze graniczącym z Dolnym Śląskim - utworzone zostały strefy ochronne, obejmujące także część woj. dolnośląskiego.

W strefie czerwonej znalazła się gmina Kotla w powiecie głogowskim. A w strefie żółtej są obszary gmin: Głogów z miastem Głogów, Pęcław, Jerzmanowa i Żukowice w powiecie głogowskim oraz gminy: Gaworzyce, Grębocice i Radwanice w powiecie polkowickim.

Wniosek DIR do wojewody o włączenie się w ewentualną budowę płotu pochodzi sprzed 27 listopada, kiedy to główny lekarz weterynarii poinformował o pierwszym przypadku ASF w województwie dolnośląskim. Padłego z powodu tego schorzenia dzika znaleziono we wspomnianej gminie Kotla.
 

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń możesz znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA