Minister za preferencyjnymi kredytami dla producentów trzody chlewnej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2023,10:40 Aktualizacja: 26-01-2023,10:45
A A A

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa zgodził się co do postulatu uruchomienia specjalnych kredytów preferencyjnych dla producentów trzody chlewnej.

Resort poinformował, że wicepremier spotkał się z członkami Zespołu do spraw trzody chlewnej przy Prezydium Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność". Podczas spotkania omawiana była sytuacja w tym sektorze.

tuczniki, cena tuczników, wieprzowina, mięso wieprzowe, tuczniki w Niemczech, VEZG, żywiec wieprzowy, świnie

VEZG 25 stycznia. W Niemczech wciąż bez zmian

Cena świń na niemieckiej dużej giełdzie VEZG od 9 tygodni pozostaje bez zmian. Do 2 lutego wciąż będzie ona wynosić 2 euro za kg wbc. Cena tuczników w notowaniach VEZG z 25 stycznia pozostała na poziomie 2,00 euro za kg wbc. W przeliczeniu...

"Strona związkowa przedstawiła kilka propozycji wsparcia producentów trzody chlewnej. Zaproponowano m.in. zmiany w Programie Locha+ i w ekoschemacie - dobrostan zwierząt. Związkowcy proponowali także uruchomienie kredytów preferencyjnych dla producentów trzody chlewnej. Postulowali również wsparcie grup producenckich" - przekazał resort.

Kowalczyk podczas spotkania zwrócił uwagę, że w zakresie ekoschematu - dobrostan zwierząt odbyły się bardzo szerokie konsultacje i wprowadzonych zostało wiele korzystnych zmian. Jednocześnie skierowane zostały na to działanie bardzo duże środki.

"Szef resortu rolnictwa zgodził się co do postulatu dotyczącego uruchomienia specjalnych kredytów preferencyjnych dla producentów trzody chlewnej i poinformował o przeprowadzonych już wstępnych rozmowach w tym kierunku" - poinformowano.

Resort dodał, że odnośnie grup producentów, to minister przypomniał, że są możliwości wsparcia dla nich, ale powinny to być rzeczywiście grupy producenckie oparte na uczciwych zasadach wspólnej pracy. "Podkreślił przy tym, że od samych rolników zależy forma wspólnej pracy, czy to w ramach grup producenckich, czy to w formie spółdzielczej" - podsumowano.
 

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA