Francja chroni się przed ASF. Ogrodzenie i odstrzały dzików

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-04-2019,8:00 Aktualizacja: 05-04-2019,10:10
A A A
Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) wciąż rozprzestrzenia się w Belgii, a dziki są zaledwie kilka kilometrów od granicy. Zagrożenie ASF we Francji jest nadal realne tak więc kraj ten podjął intensywne działania, które mają ochronić go przed chorobą. 
 
Francja buduje na granicy ogrodzenie i wyznacza strefy odstrzału dzików. Wszystko to, aby uchronić się przed wtargnięciem wirusa ASF.
 
Didier Guillaume z Ministerstwa Rolnictwa i Żywności we Francji odwiedził w czwartek 28 marca departament Meurthe-et-Moselle, graniczący z Belgią. Trwa tam budowa ostatnich kilometrów ogrodzenia, którego celem jest uniknięcie ewentualnego zawleczenia ASF do Francji.
 
ASF w Kambodży, wirus, trzoda chlewna, Wietnam

Pierwsze ognisko ASF w Kambodży

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) wykryto w Kambodży w gospodarstwie utrzymującym trzodę chlewna. Ferma jest położona w pobliżu granicy z Wietnamem.   Ognisko ASF w Kambodży zostało potwierdzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Zwierząt i...
Minister poprosił, jak podaje portal 3trzy3.pl, o utworzenie trzeciego białego obszaru w obrębie ogrodzonej strefy jako strefy ochronnej, w której wdrożone zostaną drastyczne środki dotyczące odstrzału dzików. 
 
Mają tam być również wprowadzone dodatkowe ograniczenia dotyczące zawodowych zadań leśnych lub zajęć rekreacyjnych, tak jak zostały one wdrożone w Ardenach i Mozeli. 
 
Zagrożenie ASF we Francji jest nadal realne, a dziki są zaledwie kilka kilometrów od granicy. W tym tygodniu w trzech departamentach Ardenów, Mozy i Meurthe-et-Moselle położono ponad 100 km stałych ogrodzeń, aby chronić całe terytorium Francji.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA