Chlewnia miała powstać "po cichu"? Mieszkańcy mają pretensje do sołtysa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-06-2017,14:50 Aktualizacja: 28-06-2017,20:47
A A A

W Głodowie (woj. kujawsko-pomorskie) ma powstać chlewnia na około 1500 tuczników. Potencjalny inwestor zapewnia, że obiekt nie będzie uciążliwy, ale sprawa budzi sporo kontrowersji.

O tej inwestycji słychać w regionie od kilku tygodni. Na początku miesiąca do urzędu trafiła informacja o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko - informuje portal lipno-cli.pl

budowa chlewni, budowa obory, inwestycje rolnicze, rozbudowa gospodarstw, kodeks urbanistyczno-budowlany

Wieś jest podzielona w sprawie budowy chlewni i obór

Resort rolnictwa będzie aktywnie uczestniczył w pracach nad nowym kodeksem urbanistyczno-budowlanym, tak by jego rozwiązania nie ograniczały rozwoju gospodarstw - deklaruje wiceminister Zbigniew Babalski. Nad nowym kodeksem budowlanym pracuje...

Oznacza to, że lokalna społeczność do końca czerwca może zapoznać się z dokumentacją sprawy oraz składać uwagi i wnioski dotyczące budowy. Co ciekawe do gminy nie wpłynęło jeszcze żadne pismo w tej sprawie. Okazuje się bowiem, że wielu mieszkańców Głodowa nie wie o zamiarze budowy chlewni w sąsiedztwie swoich domów.

- Jeżeli to prawda, to jesteśmy wprost oburzeni, że w naszej miejscowości ma być wybudowana chlewnia, a do nas taka informacja nie dotarła - mówią zgodnie i zarzucają sołtysowi, że nie powiadomił ich o planowanej inwestycji.

Zdzisław Czerwiński nie ma jednak sobie nic do zarzucenia. – Wszyscy zostali poinformowani przeze mnie i inwestora o zamiarze budowy chlewni - zapewnia.

A tymczasem prace nad realizacją przedsięwzięcia są zaawansowane. Zostały już wydane opinie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lipnie na temat uwarunkowań środowiskowych - informuje lipno-cli.pl.

Na podstawie uzyskanych opinii wójt gminy Lipno wydał postanowienie, w którym nałożył obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i sporządzenia w tej sprawie raportu.

Ostateczne decyzje w sprawie budowy chlewni jeszcze nie zapadły. Mieszkańcy mają wspomniany czas do końca miesiąca, by zapoznać się z dokumentacją inwestycji, przeczytać raport oddziaływania na środowisko lub skierować do samorządu wnioski bądź pytania. Póki co nie ma też wydanego pozwolenia na budowę.

źródło: lipno-cli.pl
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA