Ceny tuczników nadal na bardzo niskim poziomie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
04-01-2021,14:00 Aktualizacja: 04-01-2021,14:00
A A A
Żywiec wieprzowy mimo okresu świątecznego utrzymał niską cenę. W Polsce w trzecim tygodniu grudnia notowania tuczników były o 38% niższe niż przed rokiem. 
 
Krajowi dostawcy za trzodę chlewną w dniach 14-20 grudnia 2020 r. uzyskiwali przeciętnie 3,91 zł za kg – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
 
Cena ta była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 3% niższa niż przed miesiącem. Jednocześnie krajowi rolnicy uzyskiwali o 38% niższe stawki za tuczniki niż przed rokiem. 
 
asf w Niemczech, przypadek ASF, padły dzik, Niemcy, wirus ASF w Niemczech, afrykański pomór świń, padłe dziki

ASF w Niemczech. Liczba przypadków zbliża się do 400

W ostatnim tygodniu grudnia Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt OIE nie podała żadnych wiadomości dotyczących nowych przypadków ASF w Niemczech. Liczba przypadków w Niemczech, jak informuje portal Pig Progress, pozostaje...
 
W zakładach mięsnych w trzecim tygodniu grudnia półtusze wieprzowe zbywano średnio po 5,94 zł za kg.
 
Cena ta była o 2% wyższa niż tydzień wcześniej, ale o 4% niższa niż przed miesiącem oraz o 37% niższa niż w analogicznym okresie 2019 r.
 
W duńskich notowaniach Danish Crown opublikowanych 24 grudnia cena utrzymała się na poziomie 9,50 koron duńskich za kg wagi bitej ciepłej (wbc). W przeliczeniu na polską walutę daje to około 5,76 zł za kg. 
 
Dzień wcześniej (23 grudnia) Niemcy opublikowali notowania dużej giełdy. Cena tuczników pozostała kolejny tydzień bez zmian na poziomie 1,19 euro za kg wbc, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 5,36 zł.
 
Ustalona w Niemczech cena obowiązywała od 24 do 30 grudnia 2020 r. W kolejnych notowaniach z 30 grudnia notowania tuczników utrzymały się na poziomie 1,19 euro za kg. Cena ta obowiązuje do 6 stycznia bieżącego roku. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA